Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fejfájásra mit javasoltok?

Fejfájásra mit javasoltok?

Figyelt kérdés
9 hetes vagyok, reggel óta szörnyen fáj. Hideg borogatás nem segít..
2008. jún. 6. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ha jól tudom, a Panadol jó rá. Vagy Valamilyen homeopátiás készítmény.

Gyógyszertárba tudnak segíteni.

19 hetes pocakos

2008. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sajnos a napokban futkostam fel alá a városban.. migrénes vagyok és 5 napig fájt, előtte hármat nem, azelőtt szintén 5 napot.. Az unokatesóm orvos és felhívtam , mert már bőgtem is.. borsmentateát vetetett, vietnámi balzsammal és bormentaolajjal kentem a halántékom, tarkóm, és a rokondoki megengedett súlyos fejfályásra fél szem saridont, mert abban kicsi a mesterséges hatóanyag inkább a koffeintartalma hatásos. Bevettem egy negyed saridont a másik negyed már nem is kellett. Mindent rákentem a fejemre ami mentolos volt, szagolgattam az olajat is. Azt mondtahogy mivel 90/50 a vérnyomásom igyak nyugodtan 3 az 1 be kávét reggelente. Ez így kompletten segített.A gyógyszert azért mertem írni, mert kicsi adag és nekem is megbízható orvos mondta akinek most terhes a felesége.
2008. jún. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Esetleg negyed Algopyrin?
2008. jún. 6. 11:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Azert a homeopatias keszitmenyekre is oda kell figyelni, mert amiben kamfor van, azt kismama nem hasznalhatja. En javaslom a 3M jegzselejet. Beteszed a hutobe fel orara, jol lehul, majd betekered egy konyharuhaba, es rarakod a homlokodra. En is migrenes vagyok, es nekem mindig lehuzza a fejfajast.
2008. jún. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első trimeszterben fejfájásra a Panadol javallott!
2008. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En mar kiprobaltam minden fellet az fentiekben leirtakat...kremek ami meg egetett is(fomlok,halantek..),hidegborogatas,stb, de mivel eleg alacsony avernyomasom 80/50 semmi nem segitett..a dokim nem engedelyezi ennek ellenere sem a kavet,kolat,gyogyszert.A vedono szerint felugrik a vernyomas ha sok folyadekot iszol de nekem ez sem jott be.Vannak amugy olyan gyogyszerek amik terhesek is szedhetik foleg az elso 2 trimeszterben, menj be egy patikaba es mond meg hogy terhes vagy..ugy ok tudjak alegjobban milyen gyogyszert adjanak!
2008. jún. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy Algopyrint lehet szedni terhesség alatt. Nekem az első trimeszterben hőemelkedésem volt, és a doki külön mondta, hogy nem lehet így hagyni, ő ajánlotta az Algopyrint. Kicsit szerintem el van túlozva, hogy semmit nem lehet szedni terhesség alatt...

Sokkal nagyobb veszélynek van kitéve egy magzat, mondjuk a rossz levegőjű belvárosban, vagy egy füstös helyen, vagy pl. az élelmiszeradalékoktól, amit a kismamák megesznek, vagy a vegyszermaradványos zöldség-, gyümölcstől.

2008. jún. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Időközben felhívtam a védőnőmet, és azt mondta hogy ha nagyon fáj, akkor nyugodtan vehetek be Algopyrint.
2008. jún. 6. 13:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Akkor cseréld le a védőnődet úgyanis algopyrint sem az első sem az utolsó trieszterben nem lehet szedni!! PANADOL az tuti lehet!
2008. jún. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!