Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma derült ki, hogy terhes...

NyuszNyusz21 kérdése:

Ma derült ki, hogy terhes vagyok. Hosszú próbálkozás után összejött. Sajnos nincsen meg a kellő munkaviszonyom (365nap) csak 3hónapom, jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok. Ebben az esetben jár valami támogatás?

Figyelt kérdés

2013. febr. 20. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én az aktív korúak ellátását vettem igénybe a terhesség idejére, utána pedig gyes és családi pótlék fog járni... Sajnos nekem sincs munkám, és egy munkaügyis tanfolyam kellős közepén estem teherbe... mire ennek vége lett, már szép kis pocim volt.. így meg már nem kellek senkinek dolgozni..
2013. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy beleirok a kérdésedbe de az 1.válaszolotol kérdezném hogy ez az ellátás kinek jár?Mert nekem augusztustol januárig volt munkaviszonyom és holnap megyek a munkaügyibe...Tudsz nekem segiteni?
2013. febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Értem,és az aktív korúak ellátását mikor kellene igényelnem? hogyan működik ez?

Én eddig 1x voltam a munkanélkülibe,regisztrálni.Nem tudom mik a teendők

2013. febr. 20. 13:57
 4/15 anonim ***** válasza:

Először is a munkaügyibe kell regisztrálni, ahol ugye kiderül, hogy kapsz-e munkanélkülit, ha igen akkor azt érdemes kivárni amíg lejár, és ha már nem kapsz semmilyen juttatást, akkor a helyi önkormányzatnál kell kérvényezni, az aktív korúak ellátását (szociális segély), ez azért jó mert van tb-d!!! Ami azért terhesen elég fontos! :) Igaz nem nagy pénz úgy nagyjából 22000 ft, de ez is valami..

Igaz közben behívhatnak közmunkára, de ha igazolod, hogy terhes vagy, akkor vagy olyan helyre raknak, ahol ugye dolgozhatsz, mondjuk irodába, vagy nem is hívnak inkább..

És az már olyan 50 körül fizet szóval még jó is ha hívnak :D

2013. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Jah annyi, hogy az egy főre eső bevétel azt hiszem nem haladhat meg egy összeget, de nekünk jóval alatta van... szerintem nektek is, ha csak 1 dolgozó ember van..
2013. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem kapok semmi segélyt.21éves vagyok és csak 3hónap bejelentettem van összvissz. Így is tudom igényelni ha nem jár munkanélküli támogatás?
2013. febr. 20. 14:05
 7/15 anonim ***** válasza:
És ilyenkor még ha a párom dolgozik akkor csak egy eltartott van ameddig meg nem születik a baba?Azt nem tudod mennyi az egy före juto?
2013. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdező! igen meg tudod igényelni! Csak a lényeg hogy más juttatást ne kapj már, és a munkaügyiben kell kezdeni mert ők adnak ezekről mindenféle igazolást, amit csatolni kell a kérelemhez!


Talán valami 40-50 ezer körül, de a papíron rajta van.. nem hiszem egyébként, hogy csak ezt nézik.. ugyanis kérnek vagyonnyilatkozatot is.. és nekünk van egy fél lakás meg autó is... szóval ha mondjuk nincs tulajdon a neveteken akkor még jobb..

2013. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mi most albérletben lakunk,és 125 a bruttója.88-at kap kézhez
2013. febr. 20. 14:09
 10/15 A kérdező kommentje:
se kocsi,semmink nincs :D
2013. febr. 20. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!