Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell abbahagyni a...

Miért kell abbahagyni a magnézium készítmények szedését a 36. terhességi héten?

Figyelt kérdés

Kisebb keményedéseim, görcseim szoktak lenni, de nem vészesek, ezért az orvosom napi 3X2 magnézium-kalcium készítményt (patikai magisztrális pilulát) írt fel.


A mai vizsgálaton megállapította (35. hét), hogy a méhszáj teljesen zárt, de a méhnyak már kicsit megrövidült. Azt mondta, hogy még több pihenés legyen, és lelkiismeretesen szedjem a magnéziumot, de csak a 36. betöltött hétig, utána hagyjam abba. Kérdeztem, hogy szükség van-e a fokozatos csökkentésre, vagy egyik napról a másikra elhagyhatom, azt mondta, nyugodtan hagyjam abba egyik napról a másikra.


Az én mulasztásom, hogy már nem kérdeztem rá, miért nem lehet tovább szedni, vagy gond lenne-e, ha a biztonság kedvéért azért inkább egyesével csökkenteném le az adagot, de általában nem szoktam megkérdőjelezni, amit az orvos mond. Most sem akarom, csak megköszönném, ha valaki el tudná mondani, miért így kell ezt csinálni, illetve vele hogy volt hasonló helyzetben.



2013. febr. 20. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a magnézium görcsoldó, és hátráltathatja a méhösszehúzódásokat. Most már nem baj, ha keményedsz vagy görcsölgetsz, mivel akár szülhetnél is.
2013. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattál, akkor ez nem olyan dolog, mint az elején az Utrogestan volt, amit háromnaponta építettem le anno. Így már világosabb:)
2013. febr. 20. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy legyenek és érezd az összehúzódásokat, görcsöket amikor már kell!
2013. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy a szervezeted, méhed fel tudjon készülni a szülésre!
2013. febr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!