Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnézium és tej tényleg nem...

Magnézium és tej tényleg nem sjánlott a terhesség végén?

Figyelt kérdés

37.hétben vagyok!

A legtöbb helyről azt olvasom, hogy ilyenkor már nem ajánlatos magnéziumot sedni (Én pezsgőtablettát iszom napi 1db, + gravida 1db/nap, illetve, olyat is hallottam, hogy tejet sem ajánlatos már ilyenkor inni)

Tényleg így van ez?


2013. febr. 4. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
magnéziumot a 36. héttől nem szabad szedni, tejről nem hallottam!!
2013. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy tudom, hogy a magnéziumot a 36. héttől ajánlatos elhagyni, hogy tudjon a méhed gyakorolni a szüléshez, és a baba is szokja.

viszont a tejről nem hallottam semmit. max azt, hogy egész terhesség alatt nem szabad inni, de ez butaság :)

37 hetes kismama :)

2013. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Magnéziumot a 36. hét után már nem kell, a tejről nem hallottam, hogy tilos lenne. Én ittam akkor is, persze nem liter számra, napi 1-2 pohárral. Nem lett allergiás a gyerekem, semmi baja, 3 éves.
2013. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha terhes vagy tejet ihatsz nem attól lesz allergiás a baba amikor megszületik nem szabad neki adni egy ideig ennek a menetét pontosan nem tudom h van de hatalmas tévedésekben élnek az emberek ezzel kapcsolatban ...:/

am a magnéziumot igen azért nem kell már szedni h tudjon a méhed tágulni ugye mert ez ellen szedted eddig...már most hagyni kell h nyílhasson...

2013. febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Magnéziumot abba kell hagyni a 36.héten illetve akkor kell szedni ha az orvos javasolja de azt is csak a 38.hétig!
2013. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat csajok!

A terhesvitamint meddig szedtétek?Mert Én gravidát szedek, de abban is van magnézium...

Szerdán megyek CTG-re utána meg az orvosomhoz, és megkérdezem, csak addig is érdekelnének a a Ti tapasztalaitok..

Hmm???

2013. febr. 4. 16:26
 7/8 anonim ***** válasza:

A terhesvitamint nyugodtan szedheted a szoptatás végéig- már ha szoptatsz majd,ha nem,akkor is szülés utáni 3. hónapig.ű

A magnéziumról meg annyit,hogy bár nem ajánlott már az utolsó hónapban szedni,nekem ezt a kutya nem mondta,így az elsőnél végig szedtem. Jelentem, 3 nap késéssel de megszületett gond nélkül a gyerkőc,ugyan nem voltak veszedelmes fájásaim,és nem is húzódott órákat (bár a többinél abba hagytam "időben" a mg szedését,de még így is simán és gyorsan szültem. Szóval szerintem nem árt,ha valaki tovább szedi a mg-t).

A tejről nem hallottam még. Általában szoptatáskor nem javasolják- főleg,ha az újdonsült anyuka nem ivott a terhesség alatt,mert akkor a baba lehet hasfájós. A tejben amúgy fehérje van,ami kifejezetten hasznos a pocaklakónak!

2013. febr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magnézium tablettát már ne szedjél, de tejet nyugodtan ihatsz!!
2013. febr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!