Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár utáni depresszió?

Zsu Ko kérdése:

Császár utáni depresszió?

Figyelt kérdés
Kinek van tanácsa császár utáni depi kezeléséről? 16 hónapja nem tudom legyőzni magamban a dolgokat. Ránézek a kisfiamra, és imádom mindennél jobban, szerencsére egészséges, igazi furfangos gyerek. De valahogy a mai napig sírva fakadok, ha látok egy vajúdó nőt a tv-ban, vagy hasonlóaktól. Most várandós vagyok ismét, az 5-6. hétben járok, és nem tudom élvezni a terhességemet úgy, ahogy szeretném, már előre reszketek mindentől, görcsben van a gyomrom, ráadásul fokozva avval, hogy túlparáztatom mindennel magamat. A mostani nőgyógyászom, szerintem őt fogadjuk fel, mert a kisfiamnál nem volt fogadott orvosunk, kineziológushoz kéne mennem. De eléggé pesszimista vagyok dolgokban, és fogalmam sincsen, hogy használna e. Ráadásul rengeteg pénz, mert több kezelés, bonyolultabb probléma. Volt már valaki aki átesett ilyenen? Hogyan sikerült "kigyógyulnia"?

2013. febr. 21. 10:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Tényleg depressziós vagy? Mert van olyan, hogy szülés utáni depresszió a hormonok miatt, de ennek nincs köze ahhoz, milyen úton született meg a gyermek. Aztán meg úgy tudom, a depresszió "lényege" az, hogy nincs oka a szomorúságnak, az ember levert akkor is, ha süt a nap és egész nap csak aludna, elhanyagolja magát.

Én is sírós voltam sokáig és dühös voltam magamra, Istenre, az orvosokra..., mert először veszélyeztetett voltam kórházasdival, plusz 30 kiló vizesedéssel, aztán meg császár után az intenzívre kerültem pár hétre. De ez nem depresszió volt, "csak" méreg, hogy egyáltalán nem úgy alakult terhesség és babázás, ahogy én elterveztem. Ma sem vagyok 100% túl rajta - pláne, hogy szeretnék még gyermeket - de megtanultam idővel hálásnak lenni a gyermekemért, az életemért és büszke lenni a bátorságomért és a jelenlegi "szintemért", amiért igencsak megküzdöttem.

2013. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!