Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék, depresszió...

Mit tehetnék, depresszió ellen? 27 hetes kismama vagyok!

Figyelt kérdés
Gyakran rámtör félelmérzet (de nem az anyaságtól) csak félek hogy valami baj lesz a babával, és egyedül érzem magam pedig a férjem nagyon aranyos mindenben támogat, jön velem minden eggyes vizsgálatra, de én mégis annyira magam alatt vagyok,úgy érzem mindenki ártani akar nekem és a babának, pedig nem történt semmi ami erre utalna! Mit tehetnék hogy jobb legyen?!

2013. jan. 14. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nehez kerdes.Nekem anyukam depressgios volt en panik beteg vagyok.Nekem terhesseg alatt eltunt minden tunetem.Fontos,hogy felismerd tenyleg depresszio e vagy csak aggodas es altalanos rossz kozerzet.Ha sulyosbodik mindenkeppen kerj orvosi segitseget mert nem lenne jo ha szules utan is igy maradna mert akkor mar ott lesz a pici akit el kell latnod.Nekem nagyon sokat segigett,hogy vitamint szedek.Gorcsolesre szedek magneziumot az jo az idegrendszerre is.Probald ki de mindenkepp beszeld meg az orvosoddal.Boldog babavarast:-)
2013. jan. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg minél többet kimozdulni otthonról, sétálj sokat, szervezzetek közös programot a pároddal és a barátaiddal. Nem kell feltétlenül költséges programokra gondolni. Nem tudom hol élsz, de olyan sok lehetőség van. És mindenképpen próbálj meg pozitívan gondolkodni, bízzál abban, hogy van kiút. Ne engedd hogy elhatalmasodjon rajtad a szorongás. Tudom, hogy nehéz, de próbáld meg.


Boldog babavárást!

34hkm

2013. jan. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat! Németországban élek! Zöld kezecskék mentek!
2013. jan. 14. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen fordulj szakemberhez, inkább feleslegesen menj el, madj ő megállapítja, hogy mennyire normálisak, vagy mennyire eltúlzottak a félelmeid. Nekem "csak" szülés után volt depresszióm, sokáig nem kértem orvosi segítséget, mert gondoltam erős vagyok én, megbirkózom vele, majd jobb lesz, nem kell ide doki. Aztán egyre rosszabb lett, az orvos és gyógyszer rengeteget segített. Most a második terhességemnél terhesség elején kezdtek előjönni az ilyen szorongásos, pánikos, túlaggódós tünetek, gyógyszert nem akartam terhesen, úgyhogy kerestem az alternatív megoldásokat. Kineziológus sokat segített, 3x voltam, de már ez is tényleg sokat javított az állapotomon, de próbálkozhatsz homeopátiával, vagy Bach-virágterápiával is, biztos találsz külföldön is szakembert ezekhez. (De homeopátiával, ha kicsit beleásod magadat a témába, saját magad is ki tudod választani a megfelelő szer(eke)t.)
2013. jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz mert pont te ártasz a babádnak ezzel hogy szorongsz,és boldogtalan vagy!!! A pároddal sem lenne butaság erről beszélni mert joga van tudni hogy mit élsz át és lehet hogy segíteni fog hogy elmondod és ő is másképpen áll a dolgokhoz!

Próbáld élvezni hogy egy új élet van a pocidba és gondolj arra hogy mekkora nagy áldás ez egy nőnek!! Próbálj olyan könyveket olvasni vagy valami otthoni hobbyt kitalálni ami feldob ha nem tudsz kivel vagy hova mászkálni! Én is sokat vagyok egyedül de mindig kitalálok valamit magamnak hogy ne tudjak befordulni. Mondjuk én szerencsésnek érzem magam mert abszolút élvezem a terhességem minden percét pedig az első 3 hónap borzasztó volt. Én is messze lakom a családomtól és hiányoznak de próbálom a szépet meglátni mindenben :) A babádnak nem lesz semmi baja,egészséges szép baba lesz gondolj erre!!

2013. jan. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 masszázscucc válasza:

Kedves kérdező!


Öröm volt olvasni a segíteni vágyók kedves válaszait. Gondolom, már az is sokat segített, hogy látod, mások is jártak, járnak hasonló cipőben és sokan éreznek veled együtt, sokan akarnak segíteni.


Nagyon fontos, hogy tudd, tényleg depressziós vagy-e, és az milyen szintű, vagy csak "egyéb levertség" lett úrrá rajtad. Egy példával szemléltetem a különbséget. Ha tényleg depressziós vagy, akkor az olyan, mintha nem tudnál úszni. Ebben az esetben elég hasztalan, netán még veszélyes is az olyan tanács, ami arra biztat, hogy ússzál, ússzál bátran. Esetleg felbátorít, hogy irány az egyre mélyebb víz, vegyél erőt magadon. Mivel nem tudsz úszni, azt sem tudod, hogyan kell. Hiszen NEM TUDSZ úszni. Ilyen esetben csak egy úszóedző adhat segítséget, aki megmutatja, megtanítja, HOGYAN kell úszni.


A második esetben tudsz úszni, csak kijöttél a gyakorlatból, vagy fáradtabb vagy, kedvtelen, nyűgös. Ebben az esetben az ösztönző, buzdító tanácsok nagyon hasznosak. Ilyenkor az Anyukák tanácsát is melegen ajánlott kikérni. Ők már megjárták ezt az utat.


Az első esetet mindenképpen ki kell zárni, mielőtt az "alternatív" útra térsz. Sokan gondolnak a betegségekre úgy, mintha azok igazi énünktől, valami belső lényünktől függetlenek lennének. De nem. Egész testünkkel együtt vagyunk teljes egészek. Ha elromlik valami, akkor az estek többségében az a képesség is elromlik, amivel észlelni, mi több, megoldani tudnánk a problémát.


Tehát még egyszer: Aki nem tud úszni, az nem tudja, hogyan kell azt csinálni. Ezért nem tud úszni. Így még az a tanács is hasztalan, hogy csapkodj a kezeddel erősen és rúgkapálj a lábaddal, ha közben előttünk fuldoklik a szerencsétlen. Ilyenkor ki kell szednie a vízből egy erre szakosodott vízi mentőnek, és kész!


Olvasd el a következő cikket, amitől közelebb kerülhetsz a válaszhoz, hogy tényleg depressziós vagy-e. Ennek elolvasásához még nem kell orvos, de legalább tisztábban láthatod, hogy mire van szükséged igazából. Orvosra, vagy baráti ösztönzésre, tanácsra.

[link]


Üdvözlettel: zolaf

2013. jan. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 22. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!