Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadott szülésznőnek általába...

Fogadott szülésznőnek általában mennyit szokás adni, illetve mikor?

Figyelt kérdés
Úgyértem csak szülés után, vagy minden alkalommal egy keveset?
2009. szept. 10. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Míg el nem hagyod a kórházat, addig ne fizess, csak távozáskor :) Addig fognak rád szépen odafigyelni :)

Én változó árakat hallottam eddig. Volt aki 30-at volt aki 80-90et adott. Azt hiszem az átlag 50 körül van.

Egyébként szülésznőnek tanulok, de engem megleptek ezek az összegek.

2009. szept. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát a 80-90E engem is meglep...
2009. szept. 10. 18:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég magasak ezek az összegek.Én 20-30e Ft-ot hallottam.Ekörül gondolkodom én is.
2009. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Első vagyok. Szerintem 30-40, simán jó. Gondoljatok bele, ha egy nap beszúszik mondjuk 4-5 szülés. (Van, hogy 7 is) Ki lehet számolni. Azért mondom, hogy a végén add oda, mert akkor nem lesz gondod úgyse ha húzná a száját miatta (bár az ilyen szégyelje magát)
2009. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor csak a végén. Egyébként a vizsgálatok alkalmával is segít?
2009. szept. 10. 19:09
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindíg segít. A szülésznőnek az a dolga :) Remélem kifogsz egy nagyon kedves szülésznőt és könnyű lesz majd a szülésed. Fontos, hogy az orvosra is figyelj, hogy mit mond, a szülésznő is hibázhat néha, így az orvos szava legyen az elsődleges a fontos dolgokban.

Első voltam.

2009. szept. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer!
2009. szept. 10. 19:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy az a "szokás", hogy amennyit a dokinak adsz annak a fele. Nálunk is így volt és még másoktól is ezt hallottam. Nekem a doki mondta, de a kórházban többen megerősítették, hogy náluk is így volt, mikor a dokinál rékérdeztek, hogy mennyit illik adni. Persze nekem magánorvosom van, tehát nem volt tabu a pénz téma.

Ha valaki mondjuk 50e-t szán a dokinak akkor a szülésznőre kb. 25e. Én így tudom.

2009. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja és igen, a végén add oda. Mi úgy csináltuk, hogy varratszedésnél kapta meg a doki és mielőtt aznap hazamentünk megkerestük a szülésznőt és ő akkor kapta meg. Persze megkérdeztük, hogy mikor lesz műszakban.

Előző voltam

2009. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

A szülésznő ér valamit az egész alatt meg a párod, nekem nem volt fogadott szülésznőm de reggel 8 tól 16 óráig csak ő foglalkozott velem baromi kedves és figyelmes volt mindenben segítet, a doki csak a finisben jött be és minden ok volt...

én a szülésznőnem egy kb 20 e ft os avon csomagot adtam amikor a kórházból kijöttünk.

2009. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!