Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált vagy integrált teszt?

Kombinált vagy integrált teszt?

Figyelt kérdés
Érdemes megcsináltatni a kombi eszt után az integráltat? volt olyan valaki, akinek a 12. heti eredményei után, a 16.heti vérvétel még változtatott az eredményen?
2013. febr. 27. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem közepes kockázatú lett a kombinált tesztem, ezért én mentem szekvenciális szűrésre (integráltra), ott már jobb eredményt kaptam.


Szóval szerintem csak akkor érdemes, ha nem lesz jó az eredményed:)

2013. febr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 petera6 ***** válasza:

Bocs, de pont témába vágó kérdésem van :) Ti a kombi tesztre azért mentetek, mert a sima tarkóredő/orrcsont vizsgáltban "nem hittetek"? Vagy esetleg ott lett kétes az eredmény. 2 hét múlva megyek 12. heti uh-ra, és nem tudom eldönteni, hogy kell e nekem ez a "plusz macera".


Köszi, és bocs kérdező


Amúgy én akkor mennék integráltra, ha a kombinál valami nem olyan kerek.

2013. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én alapból mentem volna....mindkettőre, a kombi jó lett, 1:1700-hoz, ez negatív, de engem nem győz meg mert 36 éves vagyok.A nyaki redő 1,2 és azon az uh-n minden rendben volt, de ezek sem szűrnek ki mindent.Azért megyek az integráltra is, hátha kapok egy "extra" jó eredményt, ami miatt kihagyom az amnio-t!Egyébként csak az a 100%, még akkor is, ha nem ennyi idősen szül valaki!
2013. febr. 27. 11:31
 4/5 petera6 ***** válasza:
Hát igen..sajnos mindig marad egy picike hibaszázalék... Még amnionál is tulkép. Ha az megnyugtat, akkor menj tényleg el az integráltra is. Biztos, ami fix :)
2013. febr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves petera6!


Menj maszek genetikai UH-ra, mert sokkal alaposabb mint az sztk-s. Erre mindeképpen érdemes azt a pénzt beáldozni. Az sztk-ban 3 perc múlva kinnt is vagy a rendelőből. :-/ Maszek genetikai UH-n jó alaposan min 20-30 percig nézik a babát!(még a neme is kiderülhet, nálunk is kiderült) Én az sztk-s genetikai UH-ban nem bíztam, a konbinált tesztet meg mindeképpen meg akartam csináltatni. Elmentem a Hepinethez, ahol genetikai UH + kombi teszt ára 11 900Ft volt. (még most is annyi. ) A "plussz macera" pedig annyit jelntett, hogy az UH végén ugyanaz a doktornő levette a vért. Ennyi.

És van egy megnyugtató eredményem: 1:10000 down kockázat.

2013. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!