Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Van akinek sikerült...

Kismamák! Van akinek sikerült megelőzni a vizesedést?

Figyelt kérdés
27 hetes kismama vagyok, nem vizesedek még. Mindennap mozgok,házimunka, 2 naponta kismamatorna, próbálok odafigyelni az étkezésre és 7kg-t híztam eddig. A cukorterheléses vizsgálatom is jó lett. Szerintetek van esélyem rá, ha így folytatom, hogy ne vizesedjek egyáltalán? Védőnőm szerint a sómentes étkezés segít a megelőzésben. Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 28. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy elhízott, viszonylag mozgolódsz napközben, és csínyján bánsz a sóval, akkor jó eséllyel nem fogsz vizesedni.
2013. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet megelőzni. Az nagyon jó, ha mozogsz sokat, tornázol, a kismamatornában vannak keringésjavító gyakorlatok. Véleményem szerint, ha valakinek a szervezete hajlamos rá, akkor ki fog alakulni valamilyen szintű ödéma. Én is sokat mozogtam, tornáztam, (és ugyanúgy 7 kg-ot híztam a 27.hétig :)) mégis eléggé vizesedtem a végére. De nem is lepődtem meg, hiszen nekem elég a nyári meleg, akkor is enyhéz vizesedek.
2013. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt hozzátenném, hogy csökkenteni viszont lehet a sok mozgással, keringésjavító tornával.

Utolsó válaszoló voltam

2013. febr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! május végére várom a kisbabánkat, lehet lesz már annyira meleg, hogy beindul a dagadás. egyébként nem vagyok elhízva se.
2013. febr. 28. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha ülőmunkát végzel/otthon vagy, de sokat ülsz, akkor a lábfejeidet sokszor hajlítsd vissza pipába. Egyszerre, vagy felváltva. Illetve tegnap hallottam, hogy a zöld fűszereknek vízhajtó hatásuk van. És igen, kerüld a sót.

Én csak júliusban szülök, ezért én is "kicsit" tartok a vizesedéstől...

2013. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem vizesedtem egyáltalán, mondjuk nem is vagyok hajlamos rá. Mozogtam, sokat sétáltam, ilyesmi. Igazából semmi extra.
2013. febr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél borzasztóan vizesedtem, aminek végén toxémiás lettem. Most jobban odafigyelek mindenre, kevesebbet is híztam és hetente egyszer (a nőgyógyászom javaslatára) gyümölcsnapot tartok. Másnapra "könnyebb" is vagyok másfél kilóval. Egyelőre ez nálam működik, most vagyok 35 hetes egyébként.
2013. febr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!