Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héttől vizsgálnak...

Hanyadik héttől vizsgálnak méhszáj értéket?

Figyelt kérdés

Nincs saját orvosom,szülésznőt fogadtam,de minden hónapban a védőnőhöz el látogat egy orvos.Hozzá szoktam menni.Eddig még nem vizsgáltak méhszáj értéket.Múlt héten voltam terhesgondozáson,ott benyúlt de nem mondott semmit az az orvos...Jövőhéten megyek védőnőhöz és jön az orvos is.

30+3 hkm



2013. márc. 2. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Hát ez így elég gáz, mert méhszájértéket nekem már a 4.hónaptól vagy még előbb is talán folyamatosan néztek. Mondjuk nekem van fogadott orvosom,de akinek nincs, annak is kell mennie a kórházba terhesgondozásra havonta, ahol mindig beleírják a kis-könyvedbe, hogy mennyi a méhszáj.Ilyenkor meg 30 hetesen meg már főleg fontos, hogy tudja a doki, mert már ki is nyílhatott akár.Azt javaslom menj el a kórházba és nézesd meg!Boldog babavárást:31 hetes kismama
2013. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Kb minden vizsgálatnál nézték. Nem értem, hogy nálad miért nem. Ha nem mondott semmit, az gondolom jót jelent, de fura ez a nagy hallgatás, mert a kiskönyvbe mindig be szokták írni az értékeket.
2013. márc. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
én kilenc hetes voltam mikor elmentem elöször és már akkor rajta volt a papiron hogy zárt méhszáj. De amugy minden honapban egyszer meg kell hogy nézzék egészen a szülésig. Szülés alatt is töbször is megnézik.
2013. márc. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is az elejétől kezdve nézték.
2013. márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Az a durva, hogy én az első kettőt fogadott orvosnál szültem, 6 hetente volt UH és mindig nézte a méhszájat is.

Most a harmadikkal nem akartunk már orvost fogadni. Azt mondta a védőnő, akkor készüljek fel, hogy sokkal kevesebb vizsgálat lesz, ritkábban lát az orvos, és uh is max 3-4 lesz összesen, és nem mondanak nekem semmit. Tapasztalatból beszélt, legalábbis a mi környékünkön így van. Ha valaki akar valamit, ki kell erőltetni a vizsgálatokat.

Szerintem is menj a kórházba vizsgálatra, ahol szülni fogsz, és mindenre kérdezz rá!

2013. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a fogadott orvos megvizsgál, hiszen ezért van fizetve. Sajnos az sztk-s doki ált. nem vizsgál, főleg ha nem panaszkodsz. Ha legközelebb találkoztok, add neki elő, hogy nagyon sokat keményedik a hasad, szinte nem tudsz már se menni, se állni mert állandóan görcsölsz, pedig rengeteg magnéziumot szedsz! Így tuti megvizsgál és ha gond van, akkor tájékoztat.
2013. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Orvos és kismamafüggő. Nekem az elejétől nézik, mert az előző terhességeimnél hamar kezdtem nyílni.
2013. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség megállapítása óta minden alkalommal megvizsgál és beírja a kiskönyvembe a méhszáj értéket is. Bár még csak 15 hetes vagyok. Eddig 3 vizsgálat volt, mondjuk legközelebb csak 20 hetesen megyek. (nem magánorvos)
2013. márc. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!