Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem bonthatják fel a...

Ugye nem bonthatják fel a munkaviszonyomat? Jogosult leszek tgyásra és gyedre?

Figyelt kérdés

2004 óta vagyok a cégemnél állományban.

2008 tavaszán táppénzre vettek veszélyeztetett terhesség miatt, ősszel született a kisfiam.

2010. őszén, amikor lejárt a gyed már úton volt a kislányom. Kivettem a szabikat majd táppénz, májusban szültem.

Most lesz a lányom 2 éves, és pedig újra kisbabát várok, 5 hetes vagyok.


Jogosult leszek tgyásra és gyedre?


Ha alányom betölti a kettőt menjek gyesre vagy mehetek táppénzre is?


2013. márc. 2. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Időben írásba bejelented akkor nem. Bár elég kevés esélyed lesz, hogy visszavegyenek majd.

A legrosszabb esetben a gyed lesz egy kicsit kevesebb de járni fog.

2013. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Táppénzre menj mert a bőven több mint a gyes. Illetve ha többet leszel gyes-en mint gyed-en akkor a harmadik babával a gyed lapja nem a munkabéred hanem a minimálbér lesz. Szóval táppénzre érdemes menni.
2013. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mikor kell bejelenteni a terhességet? Túl korán nem szeretném, még a család sem tudja.
2013. márc. 2. 14:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Mikkor jár le a gyed, vagy pár hónap gyes után.
2013. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Védett vagy, így szerintem nem "kell" bejelenteni a terhességet ha a védettség miatt gondolod.
2013. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát éppen nem bonthatják fel, de azért nem irigylem szegény munkáltatót sem :S Mármint nem te ellened akarok szólni érted, csak beleképzeltem magam a másik fél helyébe.


Várandóst tilos kirúgni, szóval hacsak nem csinálsz valami banális dolgot, akkor nem rúghatnak ki.

2013. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Miért is sajnálod a munkáltatómat? Ez egy nagy bank, akit egyetlen fillérrel sem károsítok meg, ugyanis a tgyást/gyedet a OEP terhére utalják. Az első gyermekem előtt pedig 12 évig folyamatosan dolgoztam, ergo vonták tőlem a tb-t, és adóztam keményen az államnak!
2013. márc. 2. 15:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja hogy bankban dolgozol? Akkor nem szóltam.
2013. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:)
2013. márc. 3. 07:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, májusban jár le a GYED (?)


Én a következőt csinálnám ( csináltam): a GYED lejárta előtt min. 30 nappal két e- mailt/tértivevényes levelet küldenék a munkáltatónak, az egyikben bejelenteném a várandósságomat, a másikban kérném a fizetés nélküli szabadságom megszüntetését.


/Az 5-ös kommentre reagálva: igen, most (még) védett, mivel fiz. n. szabin van, de ha azt megszakítja táppénz/szabik kivétele miatt, akkortól megszűnik a védelem/.


A fiz. n. szabi megszakítását azért kell kérned, hogy utána táppénzre ( v. szabira)mehess GYES helyett ( gondolom indokolt), mivel a táppénz összege > GYES.


Ezen kívül a táppénz nem befolyásolja hátrányosan a következő ellátások összegét, a GYES néha "bekavarhat" a GYED összegébe.

2013. márc. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!