Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit sportoltatok terhesség...

Mit sportoltatok terhesség alatt? Futás, bringa, lépcsőzés hányadik hónapig mehet?

Figyelt kérdés

#futás #terhesség #sport #kardio #lépcsőzés. bringa
2013. márc. 3. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
A futást és a lépcsőzést inkább mellőzd a 12. hétig, de a biciklivel is csínnyán bánj! Utána mindenből szigorúan csak amennyi jól esik! (Azért jobb, ha a futást végig kerülöd...)
2013. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jégtánc ***** válasza:
Bicikliztem és úsztam.Kb októberig ment a bicajozás, utána hideg is volt,meg kényelmetlen is lett.Lépcsőzést hanyagolnám én is,futás ,ha eddig is futottál akkor ameddig jól esik.Előbb utóbb úgyis kényelmetlen lesz.Gondolom nem maratonra készülsz:)
2013. márc. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak kismamatornáztam.
2013. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ez pont ma akarom megkérdezni a védőnőmtől. :)

Sokat sportoltam a terhesség előtt az első 12 hétben le lettem tiltva majd 13 hét környékén zöld utat kaptam és most jelenleg kismama tornázok, és nagyokat sétálok és rohangálok a 2 éves lányom után. .:)

2013. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 32 hetes vagyok és még mindig biciklizem. Bár nem sportolás, hanem közlekedés céljából. Nekem ez kevésbé megeröltető, mint a séta. Sem az orvos, sem a védőnő nem mondta, hogy hagyjam abba. Szóval addig ameddig jól esik.
2013. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én ellipszis tréneren futok/sétálok (mert így nem rázkódik a testem, mint sima futásnál) és úszni járok.

Nem tudom még, hogy fogok-e biciklizni tavasszal... szeretnék, meg a nődoki is azt mondta, hogy lehet, de félek, hogy megváltozott a testem súlyának a középpontja és kevésbé leszek magabiztos rajta. Az pedig akár végzetes is lehet a magzatra nézve, ha akár egyszer is eltanyázok. :(

Ismerőseim futástól és lovaglástól vetéltek el.

2013. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elvetél a futástól?? Jézusom, ez ijesztő kicsit..

Köszönöm szépe természetesen mindegyikőtöknek a választ, igyekszem majd óvatosan! :)

2013. márc. 4. 14:00
 8/10 anonim ***** válasza:
A rázkódós, ugrálós sportokat érdemes kerülni. Futás, bicikli, lovaglás és társai.
2013. márc. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

biciklinél tényleg az a veszélyes h főleg a vége felé folyamatosan változik a súlypont, és nem nehéz elesni, bármennyire biztos vki a dolgában.

a kismama torna-jóga tényleg jó, megmozgat és kimondottan azokra a területekre megy rá, ami majd a szülésnél fontos lesz. én nem tudtam volna soha elképzelni h itthon fogok bohóckodni a tv előtt (kézis vagyok), de megtörtént, és jó volt.

Van youtube-on kismama pilates, nah attól kishíján be... :) Boldog babavárást!

2013. márc. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na tegnap megkérdeztem a védőnőmet. Ő azt tanácsolta, hogy a rázkódással járó sportokat kerüljem. Én úgy tudtam amúgy, hogy lovagolni csak azért nem lehet, mert a leesés esetén okoz gondot. Nem egy kismamát láttam aki viszonylag nagy pocakkal is felült és lovagolt.
2013. márc. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!