Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes kismama, méhkeményedé...

23 hetes kismama, méhkeményedés ellen és rövidült méhnyak esetén ki milyen gyógyszert szed?

Figyelt kérdés
23 hetes kismama vagyok, a doki a méhkeményedés ellen gyógyszereket írt fel. Diaphyllin 2X1, Magnesii Citrici 2X1, Nospa 3X1 naponta. Én nem érzem, hogy kemény a hasam,nem görcsölök, nem fáj, hiszen mindnig is az volt, napi szinten sportoltam. Félek ennyi gyógyszert bevenni, igy a nospát kihagytam mert nagyon nem jókat olvastam róla pl. méhnyakat lazítja. A méhnyakam rövidült cg:2000 lehet ezért írt fel ennyi mindent. Ki mit csinálna a helyemben?
2013. márc. 4. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem iszonyat mennyiségű magnéziumot kellett szednem és a 26. héttől egy eredetileg pulzus csökkentő gyógyszert ami izomlazító hatású, a nevére már nem emlékszem. Én is furcsálltam de azért az orvos mégis jobban tudja, biztos nem egy ilyen esetet látott! Én szigorúan betartottam mindent, a fekvést is és 37+3-ra született meg a kisfiam makk egészségesen. Jó babavárást!
2013. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem korai méhszájnyílásra 1000-2000 mg Magnesii citricit írt fel a doki.
2013. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A Nospát görcsök ellen írta a dokid, de lehet, hogy én sem szedném be. Kicsit túlzásnak tartom én is a 3 féle gyógyszert. 2. válaszoló
2013. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Épp ma voltam védőnőnél, 2 védőnő azt tanácsolta, hogy inkább a nospát szedjem be, mert attól nem lesz semmi bajom, a diaphyllint meg hagyjam abba, hát most jól összezavartak. Nem akarom, hogy tovább nyiljon a méhszáj, de a gyógyszerrel nem akarok ártani a picinek.
2013. márc. 4. 16:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Én frontok idején sokat küszködök a keményedésekkel. Úgy állapodtam meg a dokijaimmal, hogy alapjáraton (vagyis, ha amúgy jó érzem magam) napi 2 Magnerot, amit 1-1 Egis-es B6 vitaminnal párosítok; ha viszont sok a keményedés, akkor napi 3 Magnerot és 2-2 B6 vitamin, azt mondták, ennél többet ne vegyek be. Azért Magnerotot szedek, mert ebben Mg-orotát van, nekem csak ez az egy vegyület vált be, a Mg-citráttól és Mg-oxidtól görcsös hasmenést kaptam, és nem is segítettek, a Mg-karbonátot csak egyszer próbáltam, ezért arról érdemben nem tudok nyilatkozni.

Nem akarom felülbírálni az orvosodat, távol álljon tőlem, de nekem úgy tűnik, mintha "tele akarna tömni", mondván, majd jó lesz valamelyik. Nekem két nőgyógyászom van (a kötelező és a magán), és egyszer egy ilyen keményedős periódusban megijedve volt szerencsém egy harmadikhoz is az ambulancián, de mind azt mondták, erre nemigen van jobb megoldás, mint a Mg raklapszám, sok folyadék, sok pihenés, egyikük sem akart gyógyszereket adni. Nem gondoltál arra, hogy esetleg megkérdezz másik orvost? Ha nem bízol meg a mostaniban, lehet, hogy jobb lenne, de a döntés a tiéd. Jó babavárást! =)

2013. márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Én is úgy érzem, hogy gyógyszer párti a doki, és mikor kérdeztem tőle, hogy miért kell a nospa és a diaphyllin akkor azt mondta, hogy valamelyik csak jólesz. A nospát szedek napi 2X, de nem tudom miért, a magnesii citricit felemeltem napi 3X, de most is úgy vagyok vele, hogy kemény a hasam, és szedhetek én rá bármit akkor is ilyen, mivel ha alapból kemény volt akkor a terhesség során nem puhul meg.
2013. márc. 7. 09:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, ez fura. Meglehet, hogy félreértett téged. Az egység, amit írtál mm-ben mennyi? Nekem 39 mm volt (így adták meg) egy sor erős fájdalom és összehúzódások után, de azt mondták, rendben van, legutóbb kézi vizsgálatnál is azt mondta a dokim, hogy pont jó, pedig akkor volt az a pár nap, amikor keresztül-kasul mentek az országon a frontok, és nyivákoltam egy hétig.
2013. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Milyen egység? Mi volt neked a 39mm?
2013. márc. 7. 11:37
 9/10 anonim ***** válasza:
"cg:2000" Erre gondoltam, nem tudom mi ez. =P Ultrahanggal mértek 39 mm méhszájhosszt.
2013. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Cervicogramm:2000 jelentése: A nyakcsatorna 2 ujjnyira rövidült, a méhszáj zárt.
2013. márc. 8. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!