Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismama vagyok. A...

21 hetes kismama vagyok. A dokim azt mondta hogy kicsit kinyílt a méhszáj, és megrövidült a méhnyak. Pihenést javasolt. Volt másnak is? És ezzel végig lehet vinni a terhességet?

Figyelt kérdés
Nem dolgozom, itthon vagyok, első baba.Sajnos volt már két vetélésem, más okokból.Nem keményedek, nem görcsölök.Akkor mitől nyílhatott mégis ki?
2009. ápr. 27. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem csak 6hét a minimu, amit ki kell szenvednem itthon fekvés (lustulás) mellett. Nekem is elkezdett nyílni+le kellett állítani a szülést:S

Neked még 16hét a min:s Tényleg pihenj, ne akarj korábban szülni.

Az okok között lehet, a sok házasélet, pláne ha nem húztatok gumit, esetleg ha a két vetélést műszeresen kellett befejezni a tágítások miatt, és a növekvő terhelést nem bírja a méhnyak, esetleges fertőzés... ezek jutnak hirtelen az eszembe.

2009. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát sajnos műszeres volt a befejezés, arra én is gondoltam.De pl sógornőmnek nem volt, mégis ő is nyitva volt már ekkor, és ő igazán nem feküdt vele, ugyanúgy jött, ment és 38 hétre szült.Házaséletet mióta terhes vagyok nem élünk sehogy sem, fertőzésről nem tudok.És eddig sem emeltem, hajoltam, nem erőltettem meg magam.Azért néha séta belefér, vagy egy mosogatás, neked mit mondtak?Nekem napi fél óra sétát még megengedett, de annyira nem tudom hogy mégis mennyi ami még nem árt.Már én is szeretnék előrébb tartani vagy 15 héttel.Sok kitartást!
2009. ápr. 27. 17:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem úgy állították meg 5percesekkel, és nem igazán rohangálhatok, ha főzni akarok, akkor azt is magnézium után kezdhetem, mikor már hat, és folyamatosan pihengessek közben, ne álljak üljek sokáig, inkább vízszintesen, hogy ne terheljem a méhnyakat, a kertig kimehetek, és élvezhetem a napocskát de azt sem sokáig, a kapuhoz kimehetek, ha jön valaki, ennyi séta van engedve.

Hajolgatni sem szabadna. és a családom most ezek után tényleg úgy kezel, mintha porcelán lennék. Szóval most széltől víztől mindentől óvva vagyunk doki védőnő család utasítására. Egy nap nem fogadtam meg amit mondtak, óvatosan "rodeóztam" tötyögtem, pakolgattam, le le hajoltam, álltam, ültem, megint jöttek a fájások, de hála elmúltak, nem okozva nagy gondot, csak riadalmat. Szóval 6hét "édesbörtön" a fiamért:S:S:S A mitölt én sem tudom, csak tippek vannak. Remélem használ a pihi, és nem nyílik tovább. Nagyon sok kitartást neked, hamar elmegy az a 16hét.

2009. ápr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy tényleg vannak olyanok akik ki ki nyílnak idő előtt de nem okoz neki gondot, és nyugodtan élhetik a kis életüket, ahogy nekik jól esik. Hát mi nem ezek vagyunk:S

Jó nekik, irigylem őket, és síjok:S

Amúgy valami olyasmit üzentek ismerősök, hogy ez nagyban függ a fájástevékenységektől is, kinek mit szabad és mit nem.

2009. ápr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a 18. héttől nyitva a méhszáj. Szigorúan feküdnöm kellett, nem emelhettem. Nagyon nehéz volt, mert van egy 3,5 éves fiam, meg egy 15 hónapos lányom. A 30. héten 2210 volt a méhszáj. Azóta is ennyi, pihenek amennyit tudok. Nekem is nagyon nehéz, de kitartás. 35 hetes kismama.
2009. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat!Úgy látom hogy sokan vagyunk ezzel még így.De igen, a piciért mindent.Remélem mindenkinek sikerül, és miért ne sikerülne, inkább úgy mondom hogy úgy sikerül a szülés ahogy ti szeretnétek, sok sikert és kitartást.Én nagyon bízom!
2009. ápr. 27. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!