Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A menzesz vagy az UH szerint...

A menzesz vagy az UH szerint számolják a terhességi heteket, mert az egyik szerint 10 a másik szerint 12 hetes vagyok?

Figyelt kérdés
A 3. babát várom és még mindig érnek meglepetések. Az utolsó mensi alapján most töltöm a 12. hetet, az uh szerint viszont csak a 10.-be vagyok. Most akkor melyik szerintetek,
2009. szept. 12. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
uccsó mensi alapján, az ultrahang is belekalkulálja azt a kb 2 hetet és úgy kapod meg a méretek alapján "közel pontos" terhességi kort a 12 hetes genetikai uh-n.
2009. szept. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Az utolsó menzi óta 12hét telt el, 12hetes terhes vagy, de a baba csak 10hetes, a peteérés és beágyazódás előtti időt is számolják. Kevesen tudják 100%ra, hogy na igen most lett a gyerek, ezért nézik a terhességet az utólsó menzitől, mert az a fix.
2009. szept. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Szia semmi gond ne aggodj habaj lenne mondanák!:-))

Nekem se 28 naposak voltak a ciklusaim volt hogy 29 volt hogy 43 késői pém volt nekem is.

Igy a babám kb másfél héttel kissebb de jól fejlődik stb.

Dokinak is mondtam hogy mikor jött össze a baba...de mondta is a 4d n a dokicsaj hogy ugye nem 28 naposak a ciklusok..hát nem ezért kissebb tényleg ne aggodj sokat aggodtam én is ezen de mindenki megnyugtatott hogy sok ilyen eset van!

Boldog babavárást!

2009. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Mensi szerint most 29 hetes vagyok, uh szerint 27 hetes (12 hetes szerint). A kiskönyvembe az uh alapján írták be a szülés várható időpontját. Én sosem tudom, hogy mit mondjak ha megkérdezik, hogy hány hetes vagyok. Arra is kíváncsi leszek, hogy a baba mikor fog jönni?

Üdv

2009. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok orvos ezzel nem foglalkozik és végig mensi szerinti kort számít, még akkor is, ha te tudod, hogy nem a 14. ciklusnapodon volt mondjuk peteérés, hanem jóval később, mert mondjuk hosszabb a ciklusod. Valamiért sok doki görcsösen ragaszkodik ahhoz, hogy elvileg nagykönyv szerint mindenkinek 28 napos ciklusa van, ebben peteérés a 14. napon van, és így minden ideális.

Csak persze a gyakorlatban bőven lehet csúzsás.

Az én dokim az a fajta, aki a baba mérete alapján átkalkulál, de csak a 14. hétig mért ülőmagasság fontos a terhességi kor pontos megállapítására nála, utána már nincs jelentősége. Azt mondta, hogy kb a 14. hétig a magzatban inkább minőségi változások vannak, a genetikai méretbeli eltérés csak ezután látszik meg rajtuk. Épp emiatt ő mindkét babámat nagyon-nagyon precízen lemérte 12 hetesen és az alapján lőtte be a terhességi kort.

A fiam a 30. hétre már ehhez képest is két héttel nagyobb méretekkel rendelkezett, de akkor már nem módosítottak, mert azt mondta, hogy a gyerek nem idősebb, csak nagyobb.

Igaza lett, mert az általa megállapított 40. héten szültem és 4 kg-os, hosszú babám lett.

2009. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!


a szülés várható idejének kiszámítása: [link]


előfordulhat, hogy később pontosítják a korai UH lelet alapján, mert az eltérés nagyobb lesz, mint 2 hét. azonban ennyi még belefér. :)


kellemes babavárást! :)


[link]

2009. szept. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!