Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi alapján számolják a terhess...

Mi alapján számolják a terhességi heteket, ez változhat? Kicsit összekavarodtam.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a menzesz első napjától. Vagy, ha tudja valaki a peteérést, akkor számolnak hozzá plusz két hetet. Én az utóbbit választottam, mert pontosan tudom, mikor volt a peteérésem és mikor voltunk együtt. Így 23 hetes vagyok most. Eddig az orvosom számításai az uh alapján megegyeztek ezzel. Viszont a két 4D uh-s plusz egy héttel számolta. És legutóbb az orvos is úgy látta a méretek alapján, hogy 24 hetes. 24 hetes lennék, ha a menzeszem első napjától számolnánk, ez igaz lenne. De a peteérésem nem a 14., hanem a 20.napon volt és akkor voltunk együtt. Akkor most az orvosnak és a szonográfusoknak higgyek vagy a számításaimnak?:)
2010. okt. 8. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
ilyenkor már a baba egyéni adottságai megváltoztathatják az uh által mért kort. a te számításaidnak higgy. (nekem ezt orvos mondta). illetve még azt mondta, hogy a legelső uh adatainak lehet a legjobban hinni, akkor még mindegyik baba közel ugyanolyan ütemben fejlődik.
2010. okt. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem egyezett az UH a számításaimmal. Én magamnak számoltam ki. Tudtam mikor maradtam terhes, és , ha jól emlékszem, a megtermékenyüléstől számított 263-ik napon kell megszülessen. Nekem 13-án telt le, és 10-én szültem.

Amúgy egy anya tudja a legjobban. Az, hogy az UH-on nagyobb/vagy kissebb babát mondanak, az azt jelenti, hogy a "vele egykorúaknál" fejlettebb vagy éppen nem. De nem lehet minden baba egyforma. Ezért nem kell aggódni.

2010. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Gondoltam, hogy a peteérésemtől számít, nem lehet idősebb a baba, ha akkor fogant. Csak nem értettem, miért számolta már 3 ember is az uh alapján az 1 héttel későbbit. Bár a két szonográfus szerintem belekalkulálta a menzi első napját is, mert előttük volt, de az orvosom a héten nem is emlékezett a menzeszem első napjára, így vágta rá a 24. hetet, pedig eddig 1 héttel kevesebbet számolt. Csak azért aggódom, hogy nagyobb lenne a baba? vagy nem pontos az uh. Mert nem értem ezt.
2010. okt. 8. 13:16
 4/7 anonim ***** válasza:
nagyobb. nekem már a 12. heti genetikain 13 hetesnek mondták. én is tudom napra pontosan, hogy mennyi idős
2010. okt. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól még lehetsz 23 hetes, mert a méretei 24 hetesnek megfelelőek.

Ez nem baj. nekem a 16. héttől mindig két héttel nagyobb volt a babám, mégis a mensihez képest még túl is hordtam egy héttel. Tehát ha az uh-t nézzük, akkor már 3 hete meg kellett volna szülnöm.

2010. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első UH a legmegbízhatóbb, utána már egyre nagyobbak az egyéni difik.

Nekem a 6 hetes UH kiadta a kiírt (és tény) szülésem napját, utána már kezdett is elszállni..

21 hetesen pl 23 hetes méretei voltak, 28 hetesen 32 hetes, 35 hetesen 37 hetes...

Ezekkel már nem kell foglalkozni.

2010. okt. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van, a 12. hét előtti ultrahangok tudják csak megadni pontosan, hány hetes vagy. Utána már beleszól a genetika. Nekem a 19. hétig egy-két nap eltéréssel stimmelt a fogantatással, utána pedig egy-másfél hetek is voltak akár pluszba/minuszba.

Tehát 23 hetes vagy!

2010. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!