Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 175-178cm vagy afeletti...

175-178cm vagy afeletti terhesek hány kilóval kezdtétek mennyit híztatok a végére, kaptatok "beszólást" a súly miatt esetleg?

Figyelt kérdés

Én 177 cm vagyok, 72 kiló, még nem híztam semmit (17 hetes vagyok). Nem érzem magam hú de túlsúlyosnak.Az orvosom és a védőnő is azt mondja hogy nem is baj hogy még nem híztam, illetve hogy 7-8 kiló lenne a kívánatos max. Én úgy olvastam hogy a túlsúlyos anyukáknak javasolják ezt a 7-8 kilót kb. Most komolyan én túlsúlyosnak számítok? Vagy így terhesség fronton másképp vannak ezek a kiló dolgok mint alapesetben 22.8as a Bmi-m én azt gondoltam ez oké.

Nagyon odafigyelek mit eszek így is, semmi kívánósság, kilengés pedig szívesen odaülnék én is egy tál jégkrémmel vagy tudom is én.

Az első terhességem korábban volt jópár évvel és máshol is éltünk akkor tájt. Akkor 78 kilóval kezdtem és 91 kilósan mentem szülni mégsem emlékszem ennyire szoros megkötésre, ez az utóbbi időben lett ilyen központi kérdés?

Családban is sógornőm is barátnők is ezzel kezdték mennyit híztam már meg sógornőm mutogatta a kiskönyvét hogy ő a szüléskor volt 72 kiló ( 168 cm hozzá szerintem ez nem ugyanaz).



2013. márc. 6. 11:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nem kell ezzel foglalkozni bele vannak bolondulva hogy 8-10 kg-nál ne hizzál többet, én már nem is foglalkozom vele, nincsen semmi súlyoddal, első babánál 25 kg-ot hiztam most ikrekkel 1 hónappal szülés előtt 20-nál tartok engem is piszkálnak, de nem érdekel egy hónap alatt 3kg ot hiztam azt mondta tartsak gyümölcsnapot, mikor annyi gyomorsavam hogy megörülök,biztos hogy nem nem kell vele foglalkozni,neked kell majd visszafogyni nem neki
2013. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát amúgy nehezen megy a visszafogyás ez tény...én sem terveztem nagykanállal enni meg direkt minél többet hízni de azért ezt kicsit másik végletnek érzem...
2013. márc. 6. 12:06
 3/18 anonim ***** válasza:
176 cm vagyok, az első terhességet 60 kiló körül kezdtem, elég sok feljött. Utána szépen visszafogytam. A következőt 62-vel kezdtem, majdnem 15 kiló feljött, de visszafogytam elég szépen. Most a negyedik gyerek után (fél éves) 66 kiló vagyok, így még van rajtam pár kiló felesleg.
2013. márc. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
én 178 cm vagyok terhesség elött 60 voltam, mostanra félidős vagyok és 65kg...10-15 kg a jó, az a normális azt mondják.
2013. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
de ez szerintem alkattól is függ! az én családom pl elég vékony fajta...nem sok megy fel a terhesség alatt...az elöző voltam
2013. márc. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
180 cm vagyok. Első terhességem 64kg-mal kezdtem, 15 kg-ot híztam. A másodikat 69kg-mal kezdtem, és 10 kg-ot híztam. Most fél évvel a szülés után 70 kg vagyok. (valószínű ez már marad is :( :( :( )
2013. márc. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Értem, hát akkor lehet tényleg én vagyok dagi. Ti mind jóval kevesebb kilók vagytok. Köszi a válaszokat:) Marad a diéta továbbra is.
2013. márc. 6. 13:01
 8/18 anonim ***** válasza:
173 centis vagyok és ideális súlyom olyan 72 kiló körüli mert vastag csontozatú vagyok,soha nem voltam vékony inkább ne tartsatok beképzeltnek de nőcis alkatom volt,most 82 ről indultam 94-néltartok így a 34.hétben nagyon nem látszik mert szétoszlik meg a pocim hatalmas de a fogyás szoptatással fog menni tudom az előzőből,nem érdekel hogy mit mond a dokim pl:vastag a hasfalam azért nem látni a kicsit normálisan,nem érdekel a házi orvosom aki mindig de mindig a bőröm nyúlásával van felakadva hozzáteszem nem nyúlik csak ő félt:))))engem az érdekel hogy jól vagyok nem érzem magamat bálnának nem vagyok szétfolyva egyszerűen kismama vagyok ,szóval soha ne mással foglalkozz.Te jó vagy???Az a lényeg!!!!nehogy már másoknak feleljünk meg eleve más csontozatúak vagyunk más súllyal születnek a gyermekeink hogy kire mennyi megy föl az magánügy hisz neki kell vele élnie,légy boldog kismama és pont!!!!!!!!;)
2013. márc. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
Te vagy dagi???:)))hát akárhogy próbálom elképzelni a 180 centis alkathoz a 64 kiló brutál kevés ez nem megbántásként írtam csak megakadt a szemem rajta,hisz az ideális súly a magasságodból vedd el a métert vagyis olyan 77 kiló körül dna jó ha picit kevesebb az sem gáz de 180 -hoz a 64 az már olyan nagyon vékony nem???
2013. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

180 cm/66 kg-val kezdtem. én egyelőre fogyok :( a sok hányás miatt. most 65 kg vagyok.

én nagyon nem szeretnék sokat hízni, max. 6-7 kg-ot. kíváncsi leszek.

ha gondolod, olvasd el peller mariann blogját (vendegatestemben), ő is 170 felett van, s sokat küzdött a súlyával a terhessége alatt. nagyon szerettem olvasni a blogját :)

13+4 hkm

2013. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!