Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beteg vagyok, fáj a torkom és...

Beteg vagyok, fáj a torkom és folyik az orrom, a közérzetem pedig, mint egy kivert kutyáé. Semmi étvágyam, mit javasoltok? 12 hetes kismama

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos lebetegedtem... Egész éjjel forgolódtam, úgy fájt a torkom és úgy kiszáradt a szám, hogy nem tudtam aludni szinte semmit. A mai napon meg csak fetrengtem az ágyban, jól betakarózva és kamilla teát ittam, mézet ettem és 3-4 strepsilst bevettem. Ennyi, amit mertem csinálni. :( Hogyan lehet ezt átvészelni? Teljesen rossz a közérzetem, ráadásul olyan szinten forog a gyomrom, hogy alig bírok letuszkolni valamit a torkomon. Mondjuk ez sajnos ezelőtt is így volt... Azt mondják a 12. hét után jobb lesz, de nálam egyelőre fent áll ez a furcsa gyomorégés és émelygés...


A másik, hogy voltam kombinált teszten és azt mondták, hogy a placentám takarja a méhszájamat, úgyhogy nem szabad nemi életet élni, amíg az el nem mászik onnan. Volt valakinek ilyen? És elmászott? Remélem nem marad ez így a terhesség végéig, mert az azért nagyon durva lenne. Most 12 hetes és 4 napos vagyok. Köszönök előre is minden segítséget!


2013. márc. 6. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen a gyógyszertárban kérdezném meg, hogy mit ajánl, amit lehet szedni kifejezetten terhesség idején. De addigis kamilla tea, sok pihenés. Bár tudom, hogy ez most nem segít rajtad:) én is ugyanígy érzem magam, én se merem túlzásba vinni a gyógyszereket, bár én még csak a próbálkozós fázisban vagyok. Jobbulást.
2013. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel terhes vagy, így én homeós bogyókat ajánlanék mindenképpen. Nekem az oscillococcinum vált be. Torokfájásra pedig a legjobb a Tantum verde spray, gyereknek is lehet adni, én szoptatás alatt használom (gyerekorvos ajánlotta, hogy ettől biztos nem lesz baja a kicsinek), szóval terhesen is lehet fújni. Fájdalomcsillapító, fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő hatása van és szerintem sokkal hatásosabb mint a szopogatós tabletta. Csinálhatsz kamillás inhalálást is, orrdugulásra teljesen jó! :) Az evésről meg annyit, hogy próbáld meg, hogy nem egyszerre eszel sokat, hanem többször kevesebbet. Én terhesen volt, hogy este egy fél literes joghurtot ettem müzlivel, iszonyat jól esett és jól is laktam tőle. :) De figyelj arra mit kívánsz, a tested jelzi mire van szüksége!

Nekem is fedte a méhszájamat a placenta. Mondták, hogy ne emeljek, ne nyújtózkodjak (éppen így tavasszal volt, húsvét előtt, így az ablakpucolást ki kellett hagyjam). De szépen a helyére került, már nem tudom pontosan mikor, de talán a következő uh-on már nem volt gond. Szóval emiatt ne aggódj! Annyit mondott még a védőnő, hogyha vérzés van, vagy bármilyen barnás folyás, egyből irány a kórház, mert baj lehet. Amúgy annyi az egész, hogy a méhszáj kemény, a placenta pedig eléggé sérülékeny és emiatt kell vigyázni, mert könnyen bevérezhet. Hozzáteszem, én azért néha óvatosan ölbe vettem a 16 kilós nagyobbik gyermekem, ha muszáj volt. De nem történt baj. Az esetek nagyrészében "elmászik" a lepény. :)


Boldog babavárást és jobbulást!!!

2013. márc. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Érdekes nekem azt nem mondták, hogy nem nyújtózkodhatok vagy ilyesmi, csak a nemi életre tértek ki. Hogy azt most hanyagoljuk. Remélem elmozdul.


A kamilla tea bevált és a strepsilsből bevettem azt hiszem 4et. Plusz egész nap ágyban feküdtem és rengeteget aludtam. Kb, 2 óránként felkeltem akkor ittam teát, meg mézet és ennyi. Most jobban vagyok, remélem ez így is marad.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)

2013. márc. 6. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!