Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert nem szabad enni vajkreme...

Miert nem szabad enni vajkremet, sajtkremet, majkemet meg majat?

Figyelt kérdés
A doki csak annyit mondott hogy ezeket ne egyek, de nem mondta hogy miert! Esetleg tudja valaki?
2009. szept. 13. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A májjal csak a sok A-vitamin tartalma miatt kell vigyázni. De májkrémet, vajkrémet lehet! Én minden reggel magyaros vajkrémes szendvicset csinálok magamnak, sőt van hogy 1 doboz vajkrém elfog 2 nap alatt... semmi bajunk nincs. Esetlen ne házilag készített terméket egyél, de a bolti dolgokat lehet! Nem értem én sem.

Csak nyers húst és nyers hústerméket nem lehet enni, valamint penészes sajtot, lágytojást. De hogy vajkrémet???


Sok boldogságot kívánok!

36 hetes kismama

2009. szept. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez butaság...

a májban nagyon sok a vas tehát egészséges persze nem kell mindennap azt enni, mivel belsőség,

a sajtkrémet nem tudom miért mondta hisz a sajt tejtermék ezért abba is rengeteg vitamin van.

Én mikor babát vártam mindent ettem amit kívántam, és a doki nem mondott semmi ilyet a védőnő sem.

Egyszer mondta valaki, hogy mákot nem szabad enni, de én ettem....

tehát szerintem nyugodtan lehet enni ezeket a dolgokat, de kérd ki a védőnőd tanácsát is, esetleg egy másik orvosét!

üdv

2009. szept. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyél nyugodtan mindent. Mindent amit megkívánsz, de mértékkel. Ha nem eszel mindennap fél kiló májat, akkor semmi bajod nem lehet.
2009. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En most neztem meg a kis tajaekoztatoba amit a vedono adott, hogy mit kell elkerulni a pastetomot azert irja, hogy kerulni kell mert sok benne az A vitamint es valami listeria bacteriumot tartalmazhat ami karos lehet a magzatra. De a vajkermet, sajtkermet nyugodtan eheted, amennyi csak jol esik, sot sok bennuk a kalcium! Az en velemnyem szerint a majastol sem lesz az egvilagon semmi bajotok csak csupan leirtam neked amit a kiskonyvbe ir.
2009. szept. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha találtak a vizeletedben fehérjét és sok a vasad,akkor nem javasolják ezen ételek fogyasztását,mert terheled vele a vesédet!

Egyébként módjával fogyasztható!Bármi,amit megkivánsz!:)))

2009. szept. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes mert nekem a doki azt mondta hogy minél több tejet és tejterméket,vagyis sajtot,sajtkrémet,stb. mivel sok kálcium van bennük és a szervezetünknek most van a legnagyobb szügsége a kálciumra.Szerintem mindent meg lehet enni,csak jo oda fogyelni a mennyiségre amit be viszünk a szervezetünkben.Minden jot és boldog babavárást kivánok mindenkinek.
2009. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sajtkrémet azért nem ajánlják mert néha penészes sajtokat is darálnak bele, ami nem ajánlatos a terhesség alatt...
2009. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!