Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen integrált tesz eredmény...

Ilyen integrált tesz eredmény után megnyugodnátok? Vagy biztos ami biztos alapon menjek tovább? Eredmény: Kozkázat Down kórra: 1: 50 000 Edwards kór: 1: 50 000

Figyelt kérdés

A genetikus , az anyai-apai életkor miatt ( 36 és 50 év) miatt javasolná az amniot,amit én nagyon nem szeretnék!

Köszönöm a segítségeteket!



#Integrált teszt eredmény #életkor miatt amnió?
2013. márc. 7. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Én megnyugodnák a helyedben.
2013. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem az életkor miatt javasolja, hanem azért, mert erre kap magas tb-t a kórház.

Az integrált teszt 95 %-os biztosnágot ad, ha egyébként nem volt a családban betegség, én nem foglalkoznék vele.

Nekem alacsony volt az afp-m, ezért javasolták a magzatvízvételt. Én elmentem inkább integrált tesztre, és fel is hívtam a labort és azt mondták, hogy a jelenlegi londoni orvosi eredmények alapján ők nem javasolják a magzatvízvételt.

Majd a genetikán azt mondta a doki, hogy az én leleteimmel 1 % az esélye a Down-kórnak. Mondtam neki, hogy szerintem ennyi esélye bárkinek van, plusz ez a vetélés kockázatával egyenlő a vizsgálat esetén, és ott az integrált teszt, és én inkább passzolnék. Azt mondta, hogy teljesen megérti.

2013. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Kicsi az esély, de van. Senkit nem vigasztalnak az arányok, ha valaki pont beleesik abba a kis százalékba. Nem értem amúgy. És ha Down kóros? Elveteted? Ez akkora hülyeség. Van, hogy csak szülés után derül ki a betegség, arról nem is beszélve, hogy ha neadjisten valamilyen baleset éri, és szellemi fogyatékos lesz, akkor mi van? Az emberek eldobják maguktól a saját gyereküket? Ne haragudjatok de ezt nem tudom felfogni. Amniot meg végképp nem csináltatnék, volt ismerősöm, akinek elment tőle a teljesen egészséges babája.
2013. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha Bp-en laksz, keresd fel Hajdú Krisztina genetikust és alapos uh-on megnézi a babádat.

Nekem is megnézte anno, bár nekem 1:35 jött ki.

2013. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A 3.nak abból a szempontból igaza van, hogy a huszonakárhányadik héten kapod meg az eredményt. Akkor már mindegy. Csak megszülni tudod. Vállalod? Mert elvetetni már nem lehet. Ezért nem látom az egésznek semmi értelmét.

Egyébként nekem is volt olyan ismerősöm, akinek meghalt tőle a babája. Plusz egy csomó nőnél okozott bajt, pl. a munkatársnőmnek utána végig feküdnie kellett, mert szivárogni kezdett a magzatvíz.

Nem mondom, ha a családban volt ilyen betegség, vagy rosszak a leletek, akkor csináltassa meg az ember. De hogy az életkora miatt mindenkinek megcsinálják, szerintem el felháborító. Amúgy is rég cáfolták, hogy idősebb korban gyakoribb, ez genetika, és kész.

2013. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én megnyugodnék ettől az eredménytől.
2013. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

szerintem ez megnyugtató


Amúgy én nem tartanám meg ha beteg lenne, én is terhes vagyok.

Lehet hogy ez sokak szerint érzéketlenség, de nem kell egy beteg embert a világra hozni szenvedni, szerintem. Persze mindenki úgy tesz ahogy neki jó.

2013. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
De el sem vetetheted a 18. hét után. Márpedig az eredmény körülbelül utána jön meg.
2013. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

de el lehet vetetni, ha orvosilag indokolt.

ez pedig az az eset amikor indokolt.

2013. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

off

kedves 2-es! ha 1% az esélye a Down szindrómának, akkor a teszt eredmény 1:100, és az az eredmény már sajnos pozitívnak számít (ha jól emlékszem 1:250 alatt pozitív) vagyis ilyen eredménnyel további vizsgálatokat javasolnak

a kérdezőnek 0,00002 % az esélye a Down szindrómára, szóval azért nem mindenkinek 1 %

2013. márc. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!