Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Áprilisban szülök, és hallotta...

Áprilisban szülök, és hallottam olyanról, hogy a kórházba nem engedik a körömlakkot. Igaz ez? Mindig megyek lakkoztatni havonta egyszer géllakkal.

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 07:57
1 2
 1/18 zabmester ***** válasza:
51%
Nekem azt mondták, azért kéne lakkozatlan körömmel menni, mert szülés után a körmök színéből meg lehet állapítani valamit, tehát ha valami rendellenesség van, az a körmökön látszik először. Nem tudom már pontosan, hogy mi. De amúgy az enyém is ki volt lakkozva, elfelejtettem lemosni, de nem szólt érte senki.
2013. márc. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
ennél nagyobb gondod sose legyen!:) én is így tudom, hogy lakk, műköröm nem engedélyezett, nem látják, ha valami gond van, a körmeid természetes színét.
2013. márc. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. márc. 8. 08:03
 4/18 anonim ***** válasza:
Ez a helyi protokolltol fugg, de van ahol nem engedik, vagyis lemossak, amikor beer az ember. Mindenesetre a gellackot ugysem fogjak tudni lemosni es el sem fognak kuldeni... :-) Azert, van, mert ha ellilul a koromagy, a szemfules orvos kapcsolni tud, hogy baj van veled. De ha korrekt akarsz lenni, megkerdezed az orvosod. Lehet, h az is eleg, h pl a labadon nincs.
2013. márc. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
A magándokimon meg a szülésznőmön kívül a kutyát nem érdekelte az állapotom nemhogy a körmöm. Akiknek meg fizettem, azt se bánták volna ha szülés közbe tetováltatok.:D
2013. márc. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
:D:D:D
2013. márc. 8. 08:08
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Az sem érdekelt senkit, hogy elájulok a kórteremben egyedül. Körömlakk? Tiltásról sosem hallottam.
2013. márc. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

Azért nem szabad lakkozni, mert akkor nem látják milyen színű a körömágy, valamint ha műtétre kerül sor, akkor az érzékelő amit az ujjadra csípettnek nem érzékel!

Jobb ha nem lakkoztatod ki szülés előtti hetekben!

Engem jól letoltak érte, hiába mondtam, nem tudtam róla!

Lemosták a lakkot a lábamról, az egyik kéz körömről le kellett áztatni a műkörmöt:)

Hozza az acetont a nővér a műtőasztalhoz:)

2013. márc. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Onnan látják sz oxigénhiányt ha minden igaz, ott és az ajkakon látszik legelőször. De egy általános műtétnél sem javasolt. De Minden kórház más. Nekem egy kis műtétnél is mondták, hogy inkább ne.
2013. márc. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Így van, az esetleges császár miatt nem engedik, persze sok helyen nem foglalkoznak vele.

Engem műtöttek más miatt, nem babásan, és ott az egyik szobatársamnak volt lakkozott körme műtét előtt, és nagyon szigorúan leszedették vele. A nővér ahogy meglátta hozott neki acetont, és lemosatta vele.

Szóval az esetleges császár miatt mondják, hogy lakk nélkül menjen.

2013. márc. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!