Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhes kismamák, tudnátok...

Ikerterhes kismamák, tudnátok segíteni? Akiknek megmaradtak és akiknek elment az egyik baba azok is.

Figyelt kérdés
6.hétben vagyok és kétpetéjű ikreket láttak,két szívhanggal.Nem mondtak semmi rosszat a dokik,én kérdeztem rá,hogy meddig van a kritikus időszak.A kérdésem a következő,nagyjából egyformák a képen a méretek,ilyen esetben is nagy a kockázat,vagy inkább csak akkor,ha nagy a méretkülönbség a kettő között?Nincsenek ikrek a családban,ezért teljesen lesokkolt a hír,de azt gondolom,ha már így alakult,ez egy igazi csoda lenne,ha megmaradna minkét pici!Köszi a válaszokat!
2013. márc. 8. 19:26
1 2
 1/20 Anita8401 ***** válasza:

Szia. Igaz én már megszültem szeptemberben de az én terhességem is ikernek indult :-) sajnos náluk nagy volt a méret különbség így a kissebb felszívódott :-( . De ahogyan írod nAlad szinte teljesen egyforma a két petezsák így szerintem nagy az esélyed arra,hogy mind a kettő megmarad :-) .

Drukkolok nagyon jó baba várást és szívből gratulálok a babákhoz :-) .

2013. márc. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Jók az esélyeitek, egyrészt a hasonló méretek miatt, a két szívhang miatt és amiatt is, hogy kétpetéjűek. Pont most mondta a dokim, hogy az egypetéjűek sokkal gyakrabban elmennek... Sikeres, boldog babavárást!
2013. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


február 28-án voltam UH-án, akkor volta 7+3 hetes. Az egyik 8,7, a másik 9,1 mm-es volt Én is ezt kérdeztem, hogy ő mit gondol, megmarad-e mindkettő.

Azt mondta, hogy ez mára nyolcadik hét, egyformán fejlődnek, mindkettőnek van szívhangja, úgy hogy nyugodjak meg...már nagyon nincs aggódni valóm. :)))

Hajrá Nektek is!

2013. márc. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

En most 6.-an voltam uh.-on es crl 2,7 es 3,1 volt /ha ezt az erteket kell nezni!?/ es mindkettonel normalis,szabalyos velemenyt irtak a szivhangra es a meretre is.Nagyon remelem,hogy megmaradnak,bar azert kicsit felek a dupla kihivastol,mert mar van egy ketevesem:)

Kedves elso,sajnalom,hogy nalad nem maradtak meg.Mennyire volt nagy a meretkulonbseg,ha emlekszel meg?

Koszi a valaszokat!

2013. márc. 9. 21:28
 5/20 anonim ***** válasza:

Én hat hetesen voltam először dokinál, és akkor még csak egy szívhang látszódott. A 12 hetes UH-n derült ki az ikerség, és nagyon sokáig szinte teljesen egyforma méretűek voltak (amúgy egypetéjűek), születésük napjára mégis nagyobb volt köztük a különbség.


A kritikus időszak ikerterhesség esetén a 16. hétig van, de az ember úgysem tud mást csinálni, mint választani egy jó orvost, rendesen járni vizsgálatokra, szedni a vitaminokat, fokozottan kímélni magát, stb.

2013. márc. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Kétpetéjűeknél nem attól van méretkülönbség, hogy valami baj lenne, mert külön méhlepényből táplálkoznak a babák, nem veszik el egymástól a tápanyagot. Egypetéjű ikreknél van ikertranszfúzió, amikor az egyik elveszi a másiktól, amit kell.

Hogy meddig tart a kritikus időszak? Az én dokim csak a 33. hét után lélegzett fel, mert akkor már nem lett volna nagyobb baj az sem, ha megszülettek volna a fiaim. Szóval ő mindig nagyon óvatosan beszélt bármiről addig, a szülésről sem ejtettünk elötte szót, csak annyit, hogy ha beindulna, akkor még a PIC-es I. klinikra kell mennem. Pedig nekem problémamentes terhességem volt!

Felszívódás nyilván az első időkben fordul elő, elhalás pedig sajnos bármikor, de 2petéjű ikreknél tényleg nem olyan nagy a kockázat!!! Inkább Neked kell vigyázni, tényleg kímélni magad! Azért nem minden ikerterhesség borzalmas és szerencsére vannak problémamentes és egészséges esetek. Én pl. időre szültem, természetes úton, nagy babákat.

Gratulálok, szép dolog ez! Egy tanács: ne olvasgass ikres netes irományokat, csak a paráztatásra jók! Én olvastam kb. az első harmadban, de megfogadtam, hogy nem teszem, mert csak idegeskedik rajta az ember:( Megfogadtam, hogy nem hallgyatok másra, csak a saját megérzséeimre, a férjemre, aki mindenben velem volt és a dokimra...minden rémtörténetet kizártam az agyamból, szerintem ez is volt a kulcsa annak, hogy szép és nyugodt terhességem volt. Kicsit megnyugodni úgyis csak akkor fogsz, ha már érzed őet rugdosni:)

Jó egészséget!!!

2013. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Golan Trevize ***** válasza:

"kétpetéjű ikreket láttak"

Ezt így, ebben a formában szerintem még nem lehet kijelenteni.

Egypetéjű ikrek is lehetnek külön magzatburokban, külön méhlepénnyel.


Ikertranszfúzió is lehet egyébként kétpejéjű ikreknél, ha nagyon közel tapadnak meg, mert ilyenkor összenőhet a kt méhlepény.


Az a jó, ha végig hasonló méretűek, de igazából a 12. hétig szinte biztos, hogy nagyjából ugyanakkorák lesznek.


Egyébként kockázatos így is, a "normál" terhességekkel összehasonlítva. Nem véletlenül számít minden ikerterhesség veszélyeztetett terhességnek.

Nem akarlak megrémiszteni, de sokkal gyakrabban lehetnek komplikációk. Feleségemnek viszont például semmi problémája nem volt a 36. hét közepéig.


Valóban elmehet ilyenkor még akármelyik embrió is (ez sima terhességnél is előfordulhat), de a 12. héttől ennek már nagyon kicsi lesz a valószínűsége. Onnantól viszont már kezdj el előre tervezni, szülés utánra segítséget keríteni, meg ilyenek, mert nem lesz könnyű.

Nekem különösebben nem voltak problémásak a gyerekeim, de ketten lesznek, és ez néha nagyon nehéz lesz.

2013. márc. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
szia nekem 11 hetesen derült ki hogy ikreim lesznek Akkor az uh Crl 3,03 és 3,21 cm volt a méretük.Én bevéreztem.De most minden "rendben"van.Sokat kell pihennem nem emelhetek.Nekem most 20 hós a kisebbik lányom.Én is nagyon félek stb..de tényleg a neten annyi buta rémizgetés megy...Én most vagyok 12 hetes jövőhéten kell mennem uh ra ,laborba,dokihoz.Ha gondolod írj privit.Jó néha beszélgetni hasonló helyzetű kismamákkal...
2013. márc. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.Igen,nem lehet kijelenteni,hogy ketpetejuek,ezt mondta az uh.-os is,hogy valoszinuleg azok lesznek,most annak latszanak,de ez valtozhat.Viszont azt is mondta,hogy ha baj van,akkor ez a jobbik eset,mert ha az egyik megy,a masiknak jobbak az eselyei kulon.Jovoheten ujra orvos es u,mar alig varom.Akik kihordtak a terhesseget,milyen sullyal indultatok?En csak 54kg vagyok es nem tudom a testem mire lesz kepes.Ez is nagy felelmem.
2013. márc. 13. 11:54
 10/20 anonim ***** válasza:

Én 59 kg-van indultam, és 26 kg-t híztam a végére (35 hetesen császároztak), de ennek jó része víz volt, mert pre-eklampsiás lettem. A szülés után 20 kg ment le, a többi rajtam maradt.

De szerintem ez legyen a legkisebb gondod...

2013. márc. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!