Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az NST vizsgálatkor csinálnak...

Az NST vizsgálatkor csinálnak CTG vizsgálatot is? A kettő nem ugyanaz, ugye?

Figyelt kérdés

34. héttől kell majd mennem először NST-re,és arra lennék kíváncsi,hogy ekkor még csak a baba szívhangját fogják figyelni,vagy már azt is,hogy vannak-e méhösszehúzódásaim?!

22.hét óta keményedek és görcsölgetek,és a védőnőm 2 hete azt mondta,hogy örülne annak,ha az NST-t már a 34. héttől elkezdenénk.(Csak azt nem mondta,hogy miért,én pedig nem is kérdeztem tőle).És arra gondolok,hogy lehet,hogy ezért akar elküldeni hamarabb,hogy megfigyeljék,hogy van-e már fájás.Hétfőn megyek hozzá tanácsadásra,akkor rákérdezek,hogy miért küld már a 34.héten.

31+4 hkm


2013. márc. 9. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugyanaz.


Van olyan gép, ami a méhösszehúzódást is nézi, de van, amelyik erre nem képes.


Én Miskolcon élek, itt a Semmelweisben pl. van 3 gép, ebből csak 2 mér összehúzódást is, a 3. nem (ill. a 2-ből is az egyik néha méri, néha nem).

Mindig oda ültem, ahol épp volt hely.


Voltam 8-9 alkalommal NST-n, ebből összesen talán 3 alkalommal ültem olyan gépnél ami ezt is mérte.

2013. márc. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
ugyanaz a funkciója. Méhösszehúzódásokat néz mindkettő. Az egyik érzékeli magától a magzatmozgást, a másik olyan hogy kapsz egy nyomógombot és neked kell nyomkodnod amikor mozgást érzel. Most kapásból nem tudom hogy melyik melyik, de ez a különbség.
2013. márc. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nem miskolci vagyok,viszont ott fogok szülni(Semmelweisbe)mert területileg oda tartozom.Kedden megyek egyébként oda 32 hetes Uh-ra és szerintem legközelebb oda már 36 hetesen kellesz majd mennem NST-re.Viszont nálunk(tiszaújváros)is csinálnak NST-t,és sztem ide kell majd jönnöm 34 hetesen.Már alig várom ezt a vizsgálatot,mert nagyon kíváncsi lennék már arra,hogy vannak-e már összehúzódásaim..30. hét óta mintha kisebb jóslóim lennének,hullámszerűen jönnek a görcsök,elég erősen jön aztán pár másodperc múlva enyhül és kb fél perc alatt elmúlik..aztán megint kb fél perc múlva ugyan így jön a következő görcs..és ez általában fél óráig kitart,aztán elmúlik.Kb 2 napja megnöveltem a magnerot adagját 3x1-ről 3x2-re és azóta nem görcsölök,viszont a keményedés nem múlik el a gyógyszertől sem.
2013. márc. 9. 23:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Az NST és a CTG ugyanaz.
2013. márc. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én őszintén szólva nem értem nálunk az NST-t. Hogy nézi a méhösszehúzódást? A papíron csak a baba szívhangjának képe látható, meg a mozgás. (Nyomkodós) Csak egy fejet tesznek a hasra, azt hallottam amúgy kettőt szoktak. A szülőszobán rendesen 2 fej volt, és nem a baba értékei voltak a papíron, hanem tényleg a fájások. Most én vagyok a hülye?
2013. márc. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

NST=non-stressz teszt. Magyarul nyugalmi állapotban készült CTG. A CTG=cardiotocografia. cardio=szívműködést, tocométer=méhösszehúzódást méri.

Két görbét rajzol, felül a szívfrekenciának a görbéjét, az alsón meg a méhösszehúzódásokét.

Emellett vagy ilyen kis nyomkodóval vagy automatikusan jelöli a magzatmozgást.

2013. márc. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudtam,hogy mit jelent a rövidítés.Azzal nem voltam tisztában,hogy ezt tulajdonképpen 2 különböző géppel nézik-e,vagy ezt a 2 vizsgálatot egy és ugyanazon gép csinálja-e.Meg hogy ez a 2 vizsgálat ugyan az-e..tehát,hogy NST-vel is néznek-e méhösszehúzódást,vagy azt csak CTG-vel nézik-e.

De végül is így sem tudtam meg,hogy mire számíthatok,hogy amikor először megyek majd NST-re akkor kiderül-e az,hogy van-e már fájásom vagy sem,mert vagy olyan gép lesz ami azt is kirajzolja,vagy nem :/

2013. márc. 10. 00:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Na már értem. Nálunk akkor nem néz összehúzódásokat a sima NST.
2013. márc. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanaz. A CTG a gép neve, az NST a vizsgálat neve.
2013. márc. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!