Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második babátok mennyivel...

Második babátok mennyivel született gyorsabban?

Figyelt kérdés

A kislányommal 10 órát vajúdtam. Azon gondolkodtam, hogy ha most már tudom, hogy mit kéne ahhoz csinálni, hogy gyorsabban táguljak (csak az utolsó 3-4 órában jöttem rá), akkor lehet, hogy nem csak kb. 2 órát, hanem talán többet is "tudok gyorsítani" a 2. babámnál? Vagy ez a 2 óra is csak ezért van? (Abban az utolsó 3-4 órában tágultam 2 ujjnyit, előtte csak kb. felet...)

Köszönöm a válaszokat!



2013. márc. 9. 22:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szia!Az első babámnál víz folyt el,éjjel kettőkor,délig vajúdtam (kv.10 óra),alig tágultam,aztán leesett a szívhang és megcsászároztak.A második babámat 1 hete szültem,fájásokkal indult,hajnali 4-kor,7-ig még kapartam a szülőszoba falát egy kicsit,és 7:30-kor megszületett a kislányunk.
2013. márc. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én 12 órát szenvedtem az elsővel. Most még nincs meg a 2. baba de már én is tudom, hogy nagy hibát követem el, hogy szinte csak feküdtem vajúdás közben, de nekem annyira fájt, hogy féltem séta közben elesek vagy megszédülök. Aztán egyszer labdára is ültem ami olyan iszkos fájdalmat okozott, hogy le se tudtam róla szállni a következő fájásig, holott valójában azon kellett volna maradjak, mert az gyorsabban tágít de a fájás is vagy 100x-os. Én azt hittem, jó a fájdalomküszöböm, de a szülés nagyon kifogott rajtam, azóta se tudok fájdalmasabb dologról az életemben, mégis bevállaltam még egyszer és remélem nem lesz császár a vége, mert azt nem szeretném. igen sokat kell majd sétálnom és nem az ágyon szenvedni, bár sokszor nst-n voltam nem is tudam sétálni... gyors szülést mindenkinek
2013. márc. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!


Azt hiszem kezet foghatunk én is félek :)

nekem 1 hetem van már és én is a 2. babámat várom.Az első 14,5 óra volt nagyon nehezen tágultam.Én fekve vajúdtam,bár lehetett volna sétálnom.Én is azon gondolkodtam,hogy most össze szedem az összes energiám és amig lehet sétálva vajúdok,hogy jobban táguljak.Bár már 1 ujjnyira ki vagyok nyílva,de messze még a vége.

Te mikorra várod a picit?

2013. márc. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az első 4 óra volt (onnantól, hogy bementünk), a második az első fájástól számítva 1 óra 40 perc.
2013. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

11-es, nekem is a víz fojt el a lányomnál, és úgy vajúdtam 10 órát, de nekem hála Istennek, természetesen született. :) Remélem, hogy ha fájásokkal kezdődik a szülés, akkor tényleg gyorsabb! Legalábbis ezt látom mindenütt. Ez tényleg lehet, hogy így van?

13-as, ne aggódj, hamar meglesz a második gyerkőc! Érdekes, de én annyira nem félek most sem, inkább csak kíváncsi vagyok, lányomnál sem féltem, és azt a 10 órát nem is éreztem olyan soknak! Inkább csak utólag visszagondolva ijesztő, hogy ennyit kéne majd másodszor is küzdeni... Remélem, hogy fájásokkal kezdődik, és talán gyorsabb is lesz. És most olvastam néhány dolgot, hát az első előtt kellett volna... :S :) De nem baj, nem késő, 4 gyereket tervezünk! :)

Ja, egyébként nekem a szülésig még nagyon sok van, csak 5 hetesek vagyunk. :)

Mindenkinek szép, könnyű szülést! :)

2013. márc. 10. 12:35
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem fájással kezdődött délelött,aztán elmúlt,majd este megint elkezdte,kórházba 5 percessel indultunk,de mire odaértünk(20-30perc) már 4 percesek lettek.Este 11-re értünk be,hajnal 3kor mentem be a szülőszobára,negyed 4kor burokrepesztés és fél 4-re megvolt a lányom!Tehát kórházba érkezéstől 4:30 perc...most 14 hetes vagyok,remélem a második sem lesz hosszabb :) Mindenkinek gyors szülést kívánok! :)
2013. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem az első 4 óra alatt lett meg az első fájástól(kb. 2 ujjnyira már nyitva voltam,amikor bementem).A 2.-16 évvel később-3 óra alatt lett meg,szintén a első fájástól(itt is 2-2.5 ujjnyira nyitva voltam).A 3. 2 óra alatt lett meg(most 5.5 hónapos),majd 3 ujjnyira nyitva voltam,amikor kezdődtek a fájások.A 2. és 3. gyerek között 4 év 3 hónap van.Jóslóm egyiknél sem volt,állva,sétálgatva,labdán ülve vajúdtam.
2013. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Első gyerek az első fájástól számítva 14 óra után lett meg, a második 38 óra után. De érdekes módon ez a második, hosszabb vajúdás sem volt megterhelő, olyan szép fokozatosan erősödtek-sűrűsödtek a fájások. Maga a megszületés, a kitolási fázis viszont sokkal gyorsabb volt a másodiknál (igaz, kisebb is volt súlyra is meg fejkörméretre is), gyakorlatilag csak megtámasztanom kellett, nyomni nem is, így is rakétaként robbant ki. Alig tudta elkapni a szülésznő. :)

Gátvédelemmel ment mindkettő.

2013. márc. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!