Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyivel gyorsabban gyógyul...

Mennyivel gyorsabban gyógyul egy vegetáriánus annál, aki nem az?

Figyelt kérdés

Mondjuk, ha gyulladása van. Nem vegán, csak vegetáriánus. Illetve lehet-e úgy vegetáriánus lenni, hogy szegény vagyok, és nincs pénzem mindenféle készítményekre, meg szójakajákra, hanem csak zöldséget, gyümölcsöt, sajtot, tojást, babféléket, rizst, kölest, kukoricát ennék.


Vagyis a húsmentes életmódhoz hozzácsapva egy búzalisztmentes életmód.


2012. febr. 5. 14:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Zöldség, gyümölcs is drága és a sajt még a húsnál is drágább, szerintem a köles sem olcsó, tulajdonképpen a vegán életmód talán még drágább is, mint a húsos.

Nem hiszem, hogy gyorsabban gyógyul bármelyik is, szerintem az immunrendszertől függ, az meg lehet jó annak is, aki húst eszik.

2012. febr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Hogyan lehet ilyet elképzelni is? Ez már nem képtelenség!
2012. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
Mivel aki hús mentesen étkezik, az nem tudja vagy sokkal nehezebben bevinni a szükséges mennyiségű tápanyagot. Ezért a regenerációs folyamat is sokkal lassabb. Vegyél a patikába 100gramm ascorbin savat(c vitamin) por formában kb 700Ft. Azt iszogasd vízzel, az segíteni fog.
2012. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
miből gondolod hogy gyorsabban gyógyul szerintem ép hogy lassabban mint aki vegyes táplálkozást követi
2012. febr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
Mivel nem eszik húst,gyengébb az immunrendszere,és emiatt lassabban gyógyul.
2012. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, csak kérdezem. És azért a vegetáriánusoktól kérdezem, mert ők ebben élnek.
2012. febr. 5. 16:04
 7/21 anonim ***** válasza:
30%
hogy függ össze az, hogy gyengébb aki nem eszik húst?
2012. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

Gondoljatok bele. A vegák minden nap zöldséget-gyümölcsöt fogyasztanak. A dögevők által bevitt ásványi anyagok és vitaminok sokszorosához jutnak hozzá naponta.

Egyértelmű, hogy erősebb az immunrendszerük, és gyorsabban gyógyulnak.

Én idén 10 éve, hogy vega vagyok. Ez alatt az idő alatt 2x voltam lázas, 2 és 3 napig. Az utóbbi betegségemet egy barátnőm is elkapta, ő 2 hétig szenvedett vele. Nem mondom, hogy ez mérvadó, de azt látom magamon, hogy amikor mindenki náthás, tüsszög, nekem semmi bajom. Amikor az ismerőseim fele 1 hétig az ágyat nyomja valami vírus miatt, nekem még hőemelkedésem sincs.

És ez a többi vega ismerősömre is igaz. Tökéletes vérkép, és szinte sosem vagyunk betegek...

Miért? Mert odafigyelünk arra, hogy ne együnk olyan mérgeket, mint egy döglött állat teteme...

2012. febr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%

Én ismerek olyat embert, aki 12 évig volt vegetáriánus, mikor teherbe esett a kötelező vizsgálatok során kiderül, hogy 8-as a koleszterinszintje. Szigorú diétára fogták, így lement neki 7,6-ra... Később a baba miatt elkezdett halat és csirkét enni, a koleszterinszintje 7,8 lett. Doktorált gyógyszerész, természetgyógyász végzettsége van, szóval tudja, miből mennyit kell juttatni a szervezetébe, és azt is tudja, hogy ezeket miben találja meg. Mégis gyakran volt beteg akkor is, mikor vega volt.


Édesapám húst hússal eszik, anyukámmal már 35 éve házasok, és anya nem emlékszik rá, hogy apa valaha is beteg lett volna.


Konklúzió: nem azon múlik az egészség, hogy valaki vegetáriánus-e vagy sem, hanem egyrészt a genetikán, másrészt azon, hogy minden fontos tápanyagot bejuttat-e a szervezetébe a kellő mennyiségben (annyit amennyire a szervezetnek szüksége, van, se kevesebbet, se többet). Mindegy, hogy vegetáriánus vagy húsevő az ember, ha erre odafigyel. A különbség abban áll, hogy a vegetáriánusok többsége jobban odafigyel erre (de ott sem mindenki). De ha ilyen téren rosszak a génjei, akkor teljesen mindegy. Ha meg nagyon jók a génjei, akkor akár tartósan táplálkozhat helytelenül anélkül, hogy megbetegedne - pl. ilyen édesapám is, akire sokszor külön főzünk, mert nem hajlandó megenni a főzeléket, vacsorára rendszeren szalonnát eszik kolbásszal, megborítja sóval az ételeket, stb., közben meg kisgyerek kora óta nem volt beteg, 55 éves, most volt teljes kivizsgáláson, minden eredménye jó. Én ilyen táplálkozás mellett már rég teljesen tönkretettem volna a szervezetemet.

2012. febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%
Valóban múlik a genetikán meg az immunrendszeren. Én vegetáriánus vagok és egyre inkább azt látom magamon, hogy nagyon kevésszer vagyok csak beteg, akkor sem komoly, a húsevés abbahagyása előtt pedig gyakrabban voltam beteges és még kórházban is voltam. Szerintem az én immunrendszeremet megerősítette a vegetarianizmus, de hát embere válogatja. :)
2012. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!