Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbetegség miatt lehet...

Cukorbetegség miatt lehet viszketés, gyakori vizelési inger?

Figyelt kérdés
32 hetes vagyok, csütörtökön megyek a 2. cukorterhelésre. Ha cukorbetegségem van, mi lesz a teendő?
2013. márc. 10. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a hüvelybemenet viszket, akkor az inkább gombás fertőzés lehet. Cukorbetegség esetében inkább végbélviszketésről számolnak be.
2013. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt nem írtam, hogy bőrviszketés.
2013. márc. 10. 10:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Nemhogy lehet, hanem a legelső tünetei,DE ne ijedj meg, mert ezek a terhesség tünetei is lehetnek. Sőt a gyakori pisilés szinte mindig előfordul, mert nyomja a méhed a hólyagot. A bőrviszketésről meg annyit, hogy anyósomnak semmi más tünete nem volt a terhesség alatt, csak, hogy viszketett az egész teste. Ez nála annyira jellemző volt, hogy a többedik terhességnél már ebből tudta, hogy baba van a dologban.

Ha mégis a cukor lenne a dologban akkor, ha csak kicsit magas a vc. szint diétáznod kell majd, ha nem lehet kordában tartani, akkor sajna inzulint kell kapj, de sztem nincs cukorbetegséged, csak a várandósság okozza a tüneteket.

Amúgy az a cukorbetegség, ami terhesség alatt alakul ki általában spontán elmúlik magától a szülés után.

2013. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mennyit iszol? Jól laksz az étkezések során? mennyit iszol?

Ezekből amiket leírtál nem lehet megmondani, hogy lehetséges e az, hogy nem jó a cukorbetegséged. Ápolónő vagyok és az a tapasztalatom, hogy szoktak tünetek lenni amire nem figyelünk fel ha cukor beteg lett valaki és csak enyhe.

Nekem a császáros hegem viszket de most már egy pár napja talán nem.

2013. márc. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehet! A cukorterhelésen kiderül. Ha terhességi cukorbetegséged van, elmondják, mit kell tenned (diéta, gyógyszer)!
2013. márc. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
Igen lehet, de jól írták itt már korábban, hogy csak simán a terhességtől is lehet. Miért kell második cukorterhelésre menned, volt gond az elsővel?
2013. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, miért kell újra. Az előző cukorterhelésem jó lett, sőt, kevesebb, mint az éhgyomri...
2013. márc. 10. 19:53
 8/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
Ha kevesebb a terhelt mint az éhgyomri az sem jó. Sőt. Arra utal hogy valamikor közben volt nagyon sok. A terheléses vizsgálat csak kétszer nézi a cukrot, pedig az folyamatosan változik. Normál esetben a terhelt magasabb mint az éhgyomri, ha nálad nem így volt akkor sajnos lehet hogy mégis terhességi cukros vagy. Reggeli után egy órával kellene megnézetned úgy hogy simán a reggelidet eszed, ha ez 7 fölött van akkor az gond.
2013. márc. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!