Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudom csillapítani a...

Zsu Ko kérdése:

Hogyan tudom csillapítani a babakakaszag közben kialakuló öklendezést?

Figyelt kérdés
Kisfiamnál 17 hónapja nem voltam rosszul, semmilyen terhességi tünetem nem volt, amíg rugdosni nem kezdett, nem is éreztem magamat várandósnak. Na persze amint megtudtam, hogy terhes vagyok vele, 1 hétig hányingert beszéltem be magamba. Viszont most a 2. babámnál már néha napján van egy kevéske hányingerem, szerencsére semmi más. Viszont amikor tisztába teszem a kisfiamat, (hiába próbálok nagy levegőt venni)elfog az öklendezés. Pedig előtte semmi bajom nem volt. De most nagyon rossz, majdnem hányásig öklendezem, és a végére már a hasam is fájni kezd néha. Mivel tudnám ezt "csillapítani" ?

2013. márc. 11. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a pelenkázás alatt kend be az orrod alatt valamilyen jó illatú testápolóval, vagy ilyesmivel, vagy tegyék addig az orrodra kendőt, sálat, maszkot.
2013. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A férjem nagyon érzékeny gyomrú, ő erős mentholos rágót vagy cukrot kapott be a kakatakarításhoz, néha az orrát is bedugta zsepivel. A gyerek meg imádta volna kikapkodni, elég viccesek voltak ilyenkor ahogy ment a harakiri XD de téged nem irigyellek, szegénykém. Nekem a babavárós időszakban a gyömbér volt jó hatású az öklendezésekre, azt csináltam ,hogy lereszeltem és kevés mézet csurgattam rá, így be volt téve a hűtőbe. Kis levet eresztett és tökjól elcsitította mindig a gyomromat ha bekaptam egy kiskanálnyit, nem mellesleg rengeteg hasznos anyagot tartalmazott. Mostanában is szoktam csinálni, vagy ugyanígy fekete-retekkel, a gyerekek 4,5 és 3 évesek már, minden nap kapna kegy kanálnyit és hiába vannak túl a tavalyi oviéven meg az idei felén, összesen 3 betegség volt és azok se túl komolyak, szerintem ez ennek a kanálnyi tömény immunerősítőnek is köszönhető.
2013. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De miért vesztek levegőt az orrotokon? Vegyetek a szátokon. A párom is ezen kínlódott valamelyik nap. Aztán megmutattam, hogy lehet szájon át venni is levegőt, úgy hogy nem kell befogni az orrodat.
2013. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nálam sem a maszk, kendő, krémek, sem a szájon át levegő nem volt hatásos. Más tippem meg már nincs. De viszont egyre rosszabb az öklendezés...
2013. márc. 11. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos nekem se vált be semmi! Ez a hatodik terhességem, és a másodiktól kezdve mindig volt pelenkásom a terhesség elején, volt, hogy kettő is (és mindegyikkel nagyon rosszul voltam)... Annyit tehetsz, hogy amikor van valaki a közeledben, akkor őt kéred meg, és nem te csinálod. Nekem a férjem sosem pelenkáz, kivéve ezeket az időszakokat, ilyenkor bepótolja...
2013. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!