Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódok! 20 hetes terhes...

Aggódok! 20 hetes terhes vagyok tegnap és ma 38.2 fokos lázam volt, mit nagyon nehezen tudtam csillapítani! Ma még nem moccant meg a babám. Lehet, hogy baja esett?

Figyelt kérdés
2013. febr. 14. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első harmadban a magas láz okozhat vetélést, ezért ügyelni kell a láz visszaszorítására és hűtőfürdővel, lázcsillapítóval elejét kell venni a láznak. Az alkalmazható gyógyszerek köréről mindenképpen orvossal kell egyeztetni. A vény nélkül kapható lázcsillapítók (Aspyrin, Algopyrin, NeoCitran, Coldrex) többségét a terhesség alatt csak korlátozásokkal vagy egyáltalán nem lehet használni.
2013. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
OFF De ő a 2. harmadban van...
2013. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj be a kórházba néznek egy uh-t,szívhagot.Láz csillapításra terhesség alatt a hűtőfürdő,és a kék panadol javasolt.
2013. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jó rendben!

Köszönöm a gyors válaszokat!

2013. febr. 14. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Épp a napokban mondta az orvosom, hogy 38 fok alatt nem kell csillapítani. Fölötte pedig bármelyik lázcsillapító jó, akár a vény nélküliek is, mert kisebb a kockázata, mint a láznak.

Szerintem ne ijedj meg, nekem is van, hogy majdnem egy egész napig meg se moccan a baba. 21 hetes vagyok. Esetleg késő délután hívnám fel a védőnőt a helyedben, hogy hallgassunk szívhangot.

2013. febr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Algopyrint igenis be lehet venni!Nekem a 3. terhességem alatt 2x(a 9. és a 20. héten) volt nagyon durva,bakteriális felső és alsó légúti fertőzésem,amire antibiotikumot(AugemntinDuo-t)is kaptam.A lázam 39.5-ig ment fel.Csak az algopyrin vitte le.A láz veszélyes a babára nézve.Orrcseppből pedig a Nasivin sanft ami használható.JOBBULÁST!2 fiú+4.5 hónapos(makk egészséges) csajszi anyukája
2013. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hűtő fürdővel egész jól kordában tartottam a lázam.

Már azóta megmoccant a kicsikém:)!

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!!

2013. febr. 14. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!