Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek gond, ha már két...

Szerintetek gond, ha már két és fél hete nem volt uh és méhszáj vizsgálat sem? 37 hetes vagyok, csak nst-re kell már járnom.

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ennyi idős terhesen már azért nem csinálják ezeket, mert ha már jönni akar a baba hadd jöjjön. Feleslegesen nem szokták ilyen korban az anyukákat matatni. Az uh pedig nem indokolt, ha volt 36. héten vagy a körül.
2009. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem mindenhol vizsgálnak gyakran. Én az első babámat Miskolcon szültem, ott nagyon sokszor vizsgáltak. A másodikat Debrecenben. Az egész terhesség alatt csak 2X vizsgáltak meg.Persze azt mindig kérdezgették, hogy nincs e valami gondom, nem fáj e vagy stb.De ha nem volt panasz nem maceráltak belülről.Az uh meg most lesz majd úgy tudom még a 38. hét körül egy. De lehet hogy már rosszul emlékszem.
2009. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dehogy, nem ezektol lesz egeszseges a babad. A szivhang az nst-n latszik, hogy rendben van, ilyenkor mar az a legfontosabb.

En kulfoldon elek, a 20. het utan nincs uh, mehszajvizsgalat egyaltalan nincs, ha nincs panasz es nem rosszabbak a statisztikak.

2009. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm. Azért fura, mert az első babámnál a végén már hetente uh-ztak és a méhszájat is nézték.

Még arról sem esett szó, hogy 38 hetesen majd vért vesznek, ha jól tudom, staphylococcusra? Nem akarok túl nagy hülyeséget írni, de úgy emlékszem, kéne még vért is venni, de a doki azt mondta, már nem kell jönnöm semmi miatt hozzá és vizsgálatok sem lesznek.

na jól van, köszönöm azért, megnyugodtam némileg.

2009. szept. 14. 21:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Szeritnem az utolsó uh és vérvétel 36 hetesen van, utána csak NST, ha nincs gond.
2009. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

36 hetes vagyok, most volt vérvétel, uh utoljára 32 hetesen, 38 hetesen lesz a következő. A méhszájam összesen 2x volt vizsgálva, viszont mondta a doki, hogy jövő héten NST után megvizsgál, mert nagyon úgy néz ki, hogy hamarabb jön a baba.

Szerintem ezt is orvos, illetve kórház válogatja.

Az én dokim pl. 34. héttől küld NST-re, de van aki csak 36. héttől jár.

Könnyű szülést és jó egészséget!:)

2009. szept. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most vagyok 29 hetes ,de még egyszer sem volt méhszáj vizsgálat,a dokim azt mondta ha nem muszáj nem piszkálgat majd csak ha valami oka lesz rá!!!Szerencsére panaszmentes vok!!!!Kitartást neked már nincs sok hátra!!!!!

2009. szept. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én most töltöttem be a 38. hetet, de nekem minden nst vizgálat után megnézi a méhszájat is. Tegnap pl. az nst eredmény alapján közölte, hogy ez a Manóka annyira királyul érzi bent magát, hogy Mikuláskor szülünk meg. Na erre totál elkeseredtem, mindig úgy gondoltam, hogy korábban jön a Kiscsaj. Utána megvizsgálta a méhszájat is és közölte, hogy minden visszavonva 10 nap - 2 héten belül szülünk. Eddig végig C3000 voltam, most már C2100, a buksi beilleszkedve, szóval manuálisan nagyon sok mindent meghatározható, ami az nst-ről nem olvasható le. Uh-ra is megyek még 1-szer, meg elvileg még 2 nst vizsgálattal egybekötve. Nálam az uccsó vérvétel is megvolt tegnap, annak már csak az eredményére várunk. Kitartás, már nagyon kevés van hátra és a kezünkben foghatjuk, akit 9 hónapig csak a pociban nevelgettünk! Könnyű szülést kívánok!
2009. szept. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!