Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az afp vizsgálat hogyan...

Az afp vizsgálat hogyan zajlik? A 16. héten kell menni? Nem gond, ha én márc 30-án menstuáltam utóljára, tehát 14 hetes vagyok, de tudom, hogy a fogantatás a ciklus végén történt, tehát 12. hét körül járok. Nem lesz hamis az eredmény?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem jövő hétre hívtak be a 12. heti vizsgálatra (igaz, közelebb leszek a 13. héthez akkorra), és azt mondták, ott rögtön elvégzik az AFP-t is. Ezek szerint ez mostanában szokás... Érdekelne viszont engem is olyan, akin már elvégezték a vizsgálatot így vagy hasonlóan..
2010. júl. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az utolsó menzi dátumához képest a 16. héten kellett menni, mert orvosilag ez a számítás a hivatalos. Az afp eredmény szerintem még akkor is lehet hamis, ha jó időben mész, mert egy elavult, hülye vizsgálat. Nekem is határérték lett, majd rám jött a szívbaj, aztán az orvos megnyugtatott, hogy ha voltam kombinált teszten és az jó lett akkor ne aggódjak, illetve a 18. heti genetikai uh is fontosabb és pontosabb eredményt ad!

(Van ahol már a 12 héten megcsinálják, mint ahogy az első hozzászóló is írta, de engem csak a 16. héten küldtek beutalóval.)

Bármilyen eredményed is lesz, ne izgulj, tényleg elavult vizsgálat!

27 hetes kismama

2010. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak írnám, hogy az nem az afp, hanem a down kór kombinált vizsgálata. Ott veszik le rögtön a vért és smsben kapsz egy kodot, amit a neten meg tudsz nézni, de személyesen is megkapod a dokidnál 2hét múlva.

Az afp (eredeti kérdésre válaszolva)- re a beutalót a doki adja és azon rajta lesz az a nap amikor menned kell a vérvételre, nem mi kismamák döntjük el, h mikor megyünk, a menzesz alapján számolja a doki. A betöltött 16. hét után pár nappal szokták írni a beutalót. Szerintem nem lesz fals az eredmény. Sok helyen már nem is csinálják, mert nagyon elavult ez a módszer, helyette van a 12hetes uhn a kombinált teszt. Az megbízható.

Szép babavárást kívánok nektek!

20hetes kismama

2010. júl. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2010. júl. 8. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!