Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számítsak 12 hetes...

Mire számítsak 12 hetes genetikai vizsgálaton (Debrecenben)?

Figyelt kérdés
39 éves, első babáját váró és első kérdését feltevő kismama vagyok. Millió helyen próbáltam utánaolvasni, de millióféle választ találtam... Életkorom miatt beutalót kaptam a debreceni Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika genetikai vizsgálatára. Éppen ma vagyok 11 hetes. Betöltött 11 vagy 12. hét után kell mennem. A nőgyógyászom csak annyit mondott, "ott mindent megcsinálnak". Mit jelent az a "minden"? Milyen vizsgálatokra számítsak, készüljek fel?

2013. márc. 12. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Huhh, hát egyrész nem debreceni vagyok, másrászt 35 alatti kismami, de látom, még nem válaszolt senki. Ami biztos, hogy csinálnak egy alapos ultrahangot, és ha kombinált tesztet is csinálnak, akkor vért is vesznek tőled. Egyelőre ennyi, szerintem további vizsgálatokra csak akkor küldenek, ha itt valami nem stimmel. Gratulálok a babához!
2013. márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Elbeszélgetnek veled, felveszik az adataidat, megnézik az eredményeidet, és elmondják, h az egyetlen biztos módszer az amniocentézis, amivel kizárhatsz bizonyos kromoszóma rendellensségeket, pld. down kór. A vizsgálat nem kötelező, csak ajánlott ebben az életkorban, viszont vetélési kockázattal is jár ezt majd elmondják. Ha vállalod, kapsz időpontot! Jobb helyeken csinálnak egy uh-t is,de nem mindenhol!

2013. márc. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigieket!
2013. márc. 12. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!