Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi hét? össze vagyok...

Terhességi hét? össze vagyok zavarodva

Figyelt kérdés
Terhesség megállapitásakor 7+2 hetesnek írtak.én ezt vettem figyelembe,innen számoltam,nem tudtam,h nem innen kell.ma voltam afp- ahol mondtak,h. Mensi szerint csak 15+3 vagyok,meglepödtem.12 hetes uh-n mondtak,h 1 héttel nagyobb a baba,akkor azt hittem 12+6 naposan voltam de ma kiderült,h. 11+6 naposan, baba valoban 1 héttel nagyobb.járt már vki így,h. Ennyire bele kavarodott? Én 0. Uh óta soha nem számoltsm vissza,h mensi és uh eredmény között mennyi az eltérés. 18. Hetes uh-ra akkor mit mondjak hány hetes vagyok?mensi alapján vagy uh alapján?
2013. márc. 12. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Menzesz alapján kell számolni, nem uh alapján.

A fiam a 33 hetes uh-n 35 hetesnek felelt meg. De genetika miatt, nem azért, mert akkor már 35 hetes terhes voltam.

Ha korábbi uh-n, vagyis a 12 hetest megelőzően nem mondták, hogy előbb fogant, nem látszott akkor nagyobbnak az uh alapján és nem módosították a menzeszhez képest a szülés várható időpontját, akkor a menzesz szerinti időt kell nézni. Ugyanis ami a 12 hét után van eltérés, az már genetikai eltérésnek számít. Tehát genetikailag nagyobbak a baba értékei és nem azért, mert idősebb lenne a terhesség.

De egyébként mindig benne van a plusz mínusz 2 hét, tehát akár lehetne akár fiatalabb vagy idősebb is a terhesség a menzeszhez számolthoz képest, de akkor is menzesz szerint számolnak.

2013. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk, csak én egy héttel fiatalabb vagyok! Holnap megyek orvoshoz, ki is akarom kérdezni, hogy ilyenkor mi van, mert a lelkemre kötötte az orvos, hogy a 16 hetes vérvétel nagyon pontos legyen... menszi szerint most 14 hetes lennék, de a doki jövőhétre utalt vérvételre, ami 16.hét...tehát méret szerint küldtek!
2013. márc. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mensi alapján kell számolni, kivéve, ha a legelső ultrahangon égbekiáltó (több, mint egy hét) különbség van, ez esetben módosítja a doki a kiírt időpontot, de pár nap miatt nem.
2013. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!