Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg kismamák! Ha első...

Cukorbeteg kismamák! Ha első terhességemnél cukorbeteg lettem (180 ch diétát kellett tartanom), akkor a következő terhességnél már az elejétől kell a diétát csinálni, vagy csak ha a 24 hetes vérvételnél kiderül, hogy baj van?

Figyelt kérdés
Van olyan kismama, aki hasonló helyzetben van/volt? Nálatok hogy volt? Diétázni kellett a terhesség kezdetétől?
2013. márc. 13. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. Elsonel a 16.heten derult ki,az utolso 8hetben mar gyogyszert is irtak ki.

Masodiknal egyaltalan nem dietaztam, sot meg is tiltottak mondvan akkor rossz lesz az eredmeny. Napi 4-5fankot bevagtam es nem jott elo megse a masodik terhessegnel,4hetente jartam terhelesre,volt hogy nem is valtozott a 2oras az ehgyomrihoz kepest.

2013. márc. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el a dokinak,és valószínűleg hamarabb fognak neked cukorterhelést csinálni!
2013. márc. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Juj de jó hír, kedves első válaszoló! Én már teljesen "elkapáltam" magam, hogy végig diétáznom kell majd. Akkor van remény, hogy elő se jön, de jó!!!

A dokim tudja, hogy mi volt az előző terhességemnél, hozzá jártam végig, meg azóta is hozzá járok. De persze emlékeztetni fogom. Még nem vagyok terhes, most kezdjük a babaprojektet, csak tájékozódok, hogy mire lehet számítani.

2013. márc. 14. 09:46
 4/8 anonim ***** válasza:
én is hasonló cipőben járok mint te. ezért 16 hetesen már megcsináltattam a cukorterhelést és az eredményem jó lett. én diétáztam némit, de nem szigorúan. most is próbálok ésszel enni, bennem van mégis némi félsz, hogy a 24. hétre romlik az eredményem....
2013. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok. az elsővel nagyon rossz értékeim voltak, végig diéta volt
2013. márc. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
az elsővel annyira durván cukros voltam, hogy inzulint is kellett adnom. A másodiknál biztos hogy mérem magamnak otthon a cukromat már a 12. héttől (előtte azért felesleges, mert a 12. hétre alakul ki a méhlepény és az kavar nagyon be a cukornak), és ha rosszakat mérek, diétázok. Ha nem mérek rosszakat akkor nem.
2013. márc. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Aki még hasonló cipőben jár/járt, annak a történetét szívesen fogadom! :)
2013. márc. 14. 14:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem javasolta a doki, hogy már a második terhesség elejétől csináljam a ch-diétát, hátha így nem jön elő másodszorra is a cukorbetegség. 9. héttől csináltam, 16 hetesen volt a terhelés (az elsőnél is akkor). Sajnos előjött így is a cukor, de jobb volt a terhelés eredménye mint az első babánál (akkor 11,2 volt, most 9,2).
2013. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!