Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhelés után nagyon magas...

Terhelés után nagyon magas volt a vérnyomásom, de nyugalmi állapotban aránylag tűrhető! Ez nem lesz gond? 20 hkm?

Figyelt kérdés

Tegnap ahogy felgyalogoltam a 2. emeletre éreztem, hogy majd megdöglök, ezért gyorsan megmértem a vérnyomásomat és 160/72 lett és a pulzusom meg 131 persze minden villogott a vérnyomásmérőn, a magas vérnyomás jel, meg a szabálytalan szívverés jel is...

A pulzusom alapesetben is 100 körül van mert a pajzsmirigy gyógyszertől kicsit magas lett..

Most megmértem, így nyugalmi állapotban 119/67 és a pulzus 103.. szóval rendben.

Az lenne a kérdésem, hogy ha terhelésre ennyire felugrik minden, egyszer nem leszek rosszul? Tényleg nagyon rosszul voltam és azért is mértem meg...



2013. márc. 14. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kellett belgyógyászatra menned? Mindenképpen kérdezd majd meg a dokidat, valószínűleg elküld majd a belgyogyóra és ott ha úgy látják írnak ki gyógyszert. Én emiatt az ugrálás miatt, amiről te is írsz 2 félét is szedek.
2013. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De voltam belgyógyászaton úgy 3 hete, de akkor még rendben volt minden... meg ugye ők csak nyugalmi állapotban mérik a vérnyomást, én is csak kíváncsiságból mértem meg...
2013. márc. 14. 10:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen említsd majd meg tényleg. Rám rámtették a 24 órás vérnyomásmérőt... hát ki lehet bírni :D viszont tényleg jobb a gyógyszer óta. 12. hét óta szedem, most vagyok 29 hetes. 1. válaszoló
2013. márc. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szólni fogok akkor, mindenképp mert tényleg nem volt vicces, félek, hogy egyszer elájulok..
2013. márc. 14. 10:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Én hétvégén szédelegtem nagyon. 99/57-es volt a vérnyomásom és asszem 62 a pulzus. Így valószínűleg nem kell tartanom a terhességi magas vérnyomástól...
2013. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen normális! terhesség alatt a normál terhelés is nagyobb erőpróba a szervezetnek. Nem kell izgulnod, de azért naponta kétszer ellenőrizd a vérnyomásod!
2013. márc. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!