Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32hetes vagyok, most derült...

32hetes vagyok, most derült ki hogy nincsen tb-m. Most mi lesz? Valaki hasonló helyzetben? (többi lent)

Figyelt kérdés
ma voltam megigényelni hogy egy évig az állam fizesse..arrol mikor kapok értesítést?(elvileg már 2hónapja nincsen tb-m és még csak most szóltak)akkor a vizsgálatok árát ki kell majd fizetnem visszamenőleg?vagy mi lesz így?
2013. márc. 14. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
addig fizess magadnak havi 6660 ft -ot
2013. márc. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és az elmúlt két hónnapal mi lesz?behajtják a vizsgálatok árát?vagy ha még nem jön válasz az igénylésemre és megszülök?akkor azt mindet ki kell fizetnem?
2013. márc. 14. 21:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 2 hónapot be fogják hajtani, de a vizsgálatokat nem fogják, mivel a terhesgondozás ingyenes!!! Szóval nyugi, egyébként a vizsgálatok során, hogy nem derült ki, hogy nincs tb-d? Lehet, hogy csak most lettél tb nélkül akkor meg csak simán fizeted a 6ezer valahányszáz forintot amíg meg nem szülsz utána a gyed, gyesből vonják, automatikusan lesz! :) Jah most olvasom hogy önkormányzat fogja fizetni, az meg még jobb!


Boldog babavárást!

2013. márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Hát én nem kaptam értesítőt, úgyhogy azt annyira ne várd :)

De megkaptam a TB-t csak szerintem elfelejtették küldeni.

visszamenőleg meg nem fogják behajtani rajtad, Te nem is tudtad, hogy nincs, és ők meg nem szóltak, úgyhogy ez legyen az ő hibájuk, de nem fogják elkérni az árát.

Szülésért nem kell fizetni, az 'ingyenes' ha jól tudom, akár van tb-d akár nincs. és már nincs sok vizsgálatod, de szerintem 1-2 hét alatt megadják a tb-t.

2013. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Az hülyeség, hogy az ő hibájuk, és hogy te nem tudtál róla! Mert sajnos de! Ha nem is most, de akár 5 év múlva is behajtják, akár kamatostól! Mert ez csak az állampolgár kötelessége, hogy fizesse, ők nem kötelesek tájékoztatni, hogy figyi már nem dolgozol, nincs semmilyen jogviszonyod, és akkor bocsi már, de ha eddig nem jöttél rá, nincs tb-d és légy szíves fizesd már!


Persze nem nagy összeg ez a 2 hónap, de jobb túl lenni rajta..

2013. márc. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként még valami! Ha logikusan gondolkozunk nem fogják a vizsgálatok árát behajtani, ha befizeted utólag a tb-t, hiszen akkor visszamenőleg rendezed a jogviszonyodat, ami azt jeleni, hogy akkor azokat a vizsgálatokat is jogosan vetted igénybe..
2013. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit fûznék hozzá, hogy attól, hogy nem fizetted, meg nem tudtad, stb, attól még fizetned kellett volna. Rajtam most akarnak 2008-2009-es tb nem fizetést behajtani. Pedig csak annyi volt az én "hibám", hogy külföldön éltem, de mivel megmaradt a magyarországi állandó lakcímem, így kötelességem lett volna fizetni, még úgy is, hogy lejelentettem hivatalosan, hogy külföldön élek. Ráadásul a kutyát nem érdekelte, hogy 2009-ben terhesen nem tudtam ingyenesen igénybe venni az egészségügyi szolgáltatást. Egyértelmû, hogy nem tudtam igénybe venni, mert nem volt érvényes TB-m, nem fizetés miatt, de utólag ugyanúgy behajtják tôlem az akkori idôszakra is.
2013. márc. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

kedves utólsó:mennyit kérnek tőled?(mennyi az az összeg amit be kellene fizetned?)

Köszi mindenkinek a válaszokat!

2013. márc. 14. 22:40
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a munkaviszony megszűnése után még 45 napig van tb. Mostantól viszont fizetned kell a szülésig, utána a gyes alatt már nem, onnantól megint jár a tb.
2013. márc. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Rajtam kb 100 ezret akarnak, kamatostul, behajtani.

Utolsó elôtti vagyok

2013. márc. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!