Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13hét+2napos terhességnél...

13hét+2napos terhességnél kétoldali vesetágulatot állapítottak meg a babámnál. Felmerült a terhességmegszakítás lehetősége. Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

A hivatalos diagnózis ma dr.Hajdu Krisztinától: nagy valószínűséggel kétoldali obstruktív uropathia.

A vizsgálat alatt nem látott hólyagtelődést, így szerinte már nem működnek a vesék. Úgy látszott, hogy a magzatvíz is kevesebb mint kellene. Természetesen javasolt egy UH kontrollt hétfőre, amennyiben ott is ugyanez a helyzet, genetikai szempontból indokolt a terhességmegszakítás.

Tegnap voltam a magzati diagnosztikai központban, ott még látták a hólyagot, volt veseműködés.



2013. jan. 30. 20:00
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
A lányomnak a 30. hétre teljesen összehúzódott. Eszembe nem jutott volna elvetetni.
2013. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:

1. Hajdú Krisztina rendkívül jó diagnoszta, nagyon sokan dícsérik és ő biztos nem írt volna ilyet ha nem így lenne.

Az hogy a vesemedence tágabb az önmagában nem lenne olyan nagy gond, mert ilyen nekünk is volt és (a kisfiamnál) és valóban visszahúzódott a terhesség végére, de az obstruktív uropathia nem pusztán egy tágulat (ráadásul 2 oldali), hanem az hogy az ureterek húgyvezetékek vannak elzáródva így nem jut el a hólyagba hanem gyűlik gyűlik a vesében és tönkremegy mindkét vese. Ha mindkét vese tönkremegy akkor az esély a túlélésre elég kevés illetve a transzplantáció a megoldás csak tudtommal.

2. Nagyon nagyon sajnálom tényleg :( Tudom hogy rossz ezt olvasni de inkább most derüljön ki mint a 18-20 hetes nagy uh-n vagy még később.:((( Tudom, ez nem vígasztaló.

2013. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Neked mikor állapították meg? És esetleg megírod, hogy pontosan mit diagnosztizáltak?
2013. jan. 30. 20:17
 4/41 anonim ***** válasza:

Tőlem kérdezed ? A második válaszoló vagyok, nekem csak vesemedence tágulat volt, átlagosnál több magzatvíz, a koponya üreget is kicsit nagyobbnak találták.

Cvs volt (lepényi mintavétel) ahol genetikailag egészségesnek ábrázolódott a fiam, aztán "csak" a heti-2 heti UH-kon való izgulás maradt, a 36. hétre már semmi eltérés nem volt a nagykönyvi méretekhez.

De neki nem volt elzáródása meg semmi ilyesmi csak vmiért máig nem tudjuk miért több volt a víz és ezek az értékek.

Egyébként nálunk erre a 20. héten derült fény, úgy hogy előtte 2 héttel voltunk fizetős 4d UH-n ahol semmi eltérést nem láttak.

Mi Debrecenbe jártunk genetikára és ellenőrző UH-kra is.

2013. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!


Igen, tudom Hajdu Krisztina nagyon jó és minden rossz ellenére nagyon megnyugtató volt vele beszélni, hihetetlen türelmes volt. És azokat mondta, amiket írtál. Csak azért reménykedem, mert tegnap a másik helyen még úgy tűnt van veseműködés, ott cisztákat láttak benne. Persze másik gép, másik orvos...

Természetesen ha így van, akkor jobb, hogy most derült ki.

2013. jan. 30. 20:23
 6/41 A kérdező kommentje:
A kérdésem az 1. válaszolónak szólt, csak egyszerre írtunk.
2013. jan. 30. 20:24
 7/41 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!


Köszi, hogy leírtad. Igazándiból, csak annyira olyan érzésem van, hogy várni kéne. Hátha! Tudom mindenki ezt mondja hasonló helyzetben és ha hétfőn sincs veseműködés, akkor nagyjából eldőlt.

2013. jan. 30. 20:28
 8/41 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem a 20 hetes uh-on derült ki. A jobb vesében volt 3,7mm-es idegrendszeri tágulat. 2 hetente figyelték, és hál isten 30. hétre már nyoma sem volt.
2013. jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:

2 es vagyok hát a cisztás se a legjobb bár ott is van polycisztás meg multicisztás, az egyikkel jobbak az esélyek. Tudom mit érzel, azért persze ismeretlenül is a legjobbakat kívánom neked hétfőig.

Csak egy példát tudok mondani, egy barátnőm nagyon szeretett volna már babát és elmondták neki hogy rendellenesen fejlődik de ő minden héten reménykedett hogy "megjavul"nak a dolgok....persze a nőgyógyásza sem volt elég határozott szerintem etéren hogy ugye nem tudta 100% pontosságra megmondani mik az esélyei a babának.

Aztán megszületett és szegény tényleg nagyon beteg nem sok esélye van arra hogy egyáltalán hazavihetik :(( Borzasztóan sajnálom őket de fiatalok és lehetett volna még egészséges babájuk, most meg már teljesen kiégtek és a lány már nem akar több gyerekkel "megpróbálkozni".:(((

2013. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

Várjatok még!

Nekem a 20hetesen azt mondták "gyomor nem telítődött", két hét múlva visszamenni, és megmondják hogy meg kell-e szülni idő előtt. Borzasztó volt kivárni, főleg hogy már előtte elveszítettem 21-ik héten az első kisfiam.

Két hét múlva már minden jó volt.

Kívánok neked minden jót!!

2013. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!