Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigyes kismamák segítsé...

Pajzsmirigyes kismamák segítség, ugye nem lehet semmi baj? 21hkm

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy volt 2 vetélésem és mint utólag kiderült (már a harmadik terhességem elején), hogy magas Anti-tpo miatt (2600 volt 60 alatti helyett).

Szóval mikor megtudtuk, hogy harmadjára is terhes vagyok kezelni kezdtük a problémát Euthyrox 50-essel, bár a Tsh, t3, t4 értékek jók voltak.

Úgy 14 hetes voltam amikor ezek az értékek elkezdtek romlani, a tsh emelkedett (1,5re 0,9ről) , a t3, t4 pedig határértékeken ingadozott, és megemeltük az Euthyroxot 75 re!


Egy hónappal később a t3, t4 értékek rendeződtek, viszont ami engem megijesztett, hogy a tsh 0,4 volt..

Az endokrinológusom azt mondta, hogy inkább egy kicsit túlműködjön a terhesség alatt, mint alul..



De a lényeg, hogy félek, hogy most meg ha véletlen alul fog működni a pajzsmirigy akkor abból nem lesz baj?


Azért félek ennyire, mert az egyik munkatársamat nem kezelték pajzsmirigy gondok miatt, és 34. héten meghalt a magzat.. :(



Nagyon félek, bár bízok az orvosomban, csak pár pozitív példát szeretnék, vagy megnyugtatást, hogy feleslegesen izgulok! Minden nap a sírógöcs kerülget, ha nem mozog fél napig... :(



Nagyon vágytam erre a babára, és most, ha valami baja lenne én belehalnék, ő már hozzám tartozik..


21 hkm



2013. márc. 17. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is két vetéléssel kezdtem, majd született egy egészséges kislányom, így nem is kerestük a vetélések okát. Ő vele a terhesség alatt minden rendben volt, de így útolag lehet csak szerencsénk volt, ő a mi kis csodánk, aki most már 28 hónapos cserfes kiscsaj. aztán amikor a kistesót vártuk újabb vetélés. Immunológiai, genetikai vizsgálat következett. Immunológián derült ki egyrészt, hogy túl gyorsan alvad meg a vérem (antifoszfolipid szindróma)ami okozhat vetélést ezért emiatt minden nap injekcióznom kell magam, no meg az is ott derült ki, hogy nagyon túlmüködik a pajzsmirigyem, ami szintén okozhat bajt, így rögtön küldted az endokrinológiára, ahol el is kezdtek kezelni először napi 4*1, majd 3*1 propycilt kellett szednem, most napi 2*1-et kell, mert kezd szépen beállni az érték. A véralvadási próblémám már az újabb terhességem előtt kiderült, a pajzsmirigy viszont csak a terhesség első heteiben, azóta kezelik is. Most már 23 hetes vagyok egy aktív babával a pocakomban. Kéthavonta járok az immunológiára meg az endokrinológiára is, folyamatos ellenőrzés kell azt mondják, rengeteg vérvételem volt már az elmúlt hónapokban. Nekem azt mondták kezelni kell mert nekem nem kicsit hanem nagyon túlműködött, de én is mindig próbálok bizni a dokikban, úgyhogy ha azt mondta a doki, hogy neked nem kell kezelni, biztos jól tudja és minden rendben lesz! Bár én is folyamatosan a babámért aggódok! De nagyon bizok benne, hogy egészséges lesz! Hát röviden ez az én történetem. Ha már reggel mozog, akkor ha utánna alszik is pár órát ne izgulj nincs semmi baj. A nyugalom nagyon fontos, de én is mindig azt figyelem mennyit mozog. Kívánom neked, hogy minden rendben legyen! szép napot!
2013. márc. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 12 hetes vérvételen derült ki,hogy a TSH-m magas, viszont a t4 jó volt. A dokim nekem is euthyroxot írt ki, az a legjobb! Nekem azt mondta az orvos, hogy ha a t4 jó, de a TSH magas, akkor nincs baj a babával. Annyi, hogy a szervezetünk nagyon pörög, hogy fent tudja tartani a jó t4-es értéket. Emiatt kell gyógyszert szedni, hogy lejjebb tudjon engedni a szervezet és ne pörögjön annyira. A férjem szerint: mintha vezetéskor kettesben mennél 100-zal. Amig a t4 rendben, addig a baba jól van :) A másik fontos dolog: vetélés akkor van, amikor nincs semmilyen kezelés. nálad, nálam észre vették, jó kezekben vagyunk! minden ok lesz!
2013. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és utolsó, igen az rendben van, hogy most nem működik alul, de az a 0,4 nem túl alacsony már? Én emiatt aggódok inkább..
2013. márc. 17. 12:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem is autoimmun eredetű pm.alulműködésem van. A terhesség alatt folyamatosan jártam vérvételre, 4 hetente ellenőrizték a pajzsmirigy működését, de TSH-t, sőt T3-at sem néztek, mindig csak T4-et. Az alapján állítottak a gyógyszeren. Ha az rendben van, akkor minden ok. Ne aggódj és boldog babavárást.

2013. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazából az utolsó válasz nyugtatott meg :D mert konkrétan erre voltam kíváncsi... amúgy nekem nem mondtak semmit, hogy mi bajom van, se azt hogy pajzsmirigy alulműködésem, se azt hogy autoimmun lenne, mindig elfelejtem megkérdezni mikor megyek :D Én is az autoimmunra gyanakodtam mikor kicsit utánanéztem.. mert ugye minden más jó lett az anti tpo-ot leszámítva, csak terhesség alatt, kezdett el romlani... ami természetesen ennek tudható be..


Nagyon köszönöm!


Jó egészséget nektek és boldog babavárást!

2013. márc. 18. 09:39
 6/7 anonim válasza:
Szia én is pajzsmirigyes vagyok 1 hónapja olvastam az interneten hogy van egy gyógytea ami jó a pajzsmirigyre az a neve hogy tejoltógalaj nézz utánna kérdezd meg az orvosod hogy ihatsz-e ilyet mert azt irta ha napi egy pohárrra 1 pohárral iszik a beteg 1 éven belül el lehet hagyni a gyógyszert sok sikert neked
2013. márc. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de terhesen semmilyen gyógynövényt nem próbálgatnék, még orvosi engedéllyel sem, főleg hogy gyógyszert is szedek mellette, ki tudja, hogy a kettő hogyan hat egymásra... majd ha szültem akkor szóba jöhet..
2013. márc. 18. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!