Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális, ha 28....

Mennyire normális, ha 28. hetesen is előfordul a szédülés, ájulás? Lehet belőle valami baja a babának?

Figyelt kérdés
2013. márc. 17. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A terhesség folyamán végig előfordulhat szédülés, ájulás, hányinger, és még egyes kevésbé szerencséseknél hányás is. Persze szólni kell az orvosnak, mert más oka is lehet, de a jellemzően az ilyenkor normálisnak mondható kis vérnyomásingadozás is okozhatja. Én 17 hetes vagyok, velem is többször előfordul, hogy megszédülök, érzem, hogy kezdek elgyengülni. Pont azért is mertem ezeket írni, mert nekem is ezt mondta a háziorvosom. Eleve alacsony a vérnyomásom, és terhesség alatt ugye ez fokozatosan, kisebb-nagyobb mértékben nő, de előfordul, hogy olykor visszaesik, és ezt pl. az én szervezetem nehezen tolerálja. Nekem azt javasolták, hogy legyen nálam mindig egy kis víz, pár szem szőlőcukor, és ne szégyelljek leülni, akár a bolt közepén, mert az még mindig jobb, mint egy koordinálatlan esés az ájulásnál. Az esésből pedig tán mondanom sem kell, igenis lehet baj, ha megütöd magad. :(
2013. márc. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
elég gyakori. Én 8 honapos terhesen ájultam el a védönö elött tanácsadáson el küldött ekg-ra a házi orvoshoz és nem volt semmibaj sem a babának. Nálam többször is elöfordult egyszer ctg közben is majdnem. Nyugi csak a vérnyomásod ingadozik.
2013. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előfordul sok kismamánál. Nem árt a babának, hacsak nem veszíted el az eszméletedet.
2013. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!