Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy ne érezzek így?

Mit tegyek, hogy ne érezzek így?

Figyelt kérdés

Mióta babát várunk, főleg, hogy nagy a pocakom, féltékeny vagyok. Alapból is feszültebb vagyok, ingerlékenyebb. Kifakadok magamból, hogy utálok itthon lenni. Néha meg szeretnék egyedül lenni, idegbajt kapok anyámtól, ha jön és nyaggat a kérdéseivel. Ma a párom kedves, drága volt, elmentünk vásárolni, meghívott cukrászdába is. Mikor kijöttünk, azt mondta, hogy ismeri az eladó csajt, múlt évben szerelt neki valamit a lakásában. Erre is tök utálatosan válaszoltam, hogy: "igen, tudom, le akart veled feküdni és írogatott neked Face Bookon, mesélted!" Csodálkozva nézett rám.. mire folytattam, hogy "azt is mondta neked, ha meg akarod dugni, legalább egy vacsira meghívhatnád, és Te ki voltál akadva, hogy mekkora ribanc." Erre nem számított, hogy emlékszem a story-ra. A "Most miért vagy ilyen?" kérdésre is hülyeséget válaszoltam, hogy "boldog lehetsz, most már tudod hol dolgozik, járhatsz utána". Nagyon mérges volt.

Terhesség előtt nem voltam ilyen. Nem tudom mit kéne csinálnom, hogy átmenjen rajtam ez a feszültség.



2013. márc. 19. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kissé mindenki érzelmesebb a terhesség alatt. :) Azt nem mondom hogy tartsd bennt, mert az csak feszültséget okoz, de valahogy máshogy kéne levezetni. Nem is tudom, tépj szét valamit. Én többször csináltam ezt. Egész jó volt. Tudom, hülyén hangzik, de nekem bevált. :D
2013. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A terhesség sajnos nagyon hülye dolgokat hozhat ki az emberből, a hormonok miatt van, sokat nem tudsz tenni ellene. Ha feszült vagy szedjél valamilyen homeopátiás szert, ami ezt oldja (Sedatif PC nekem bevált), vagy kezdj el magnézium+b6-ot szedni, az is jó az idegekre, meg amúgy is jó ha szeded terhesség alatt (kivéve az utolsó 4 hetet, akkor már nem szabad). Citromfűteát is ihatsz, reggel-este 1-1 filterrel, szabad terhesség alatt, az is nyugtatja az idegeket, oldja a feszültséget. Én is sokszor nem ismerek magamra a terhesség alatt, mondjuk nálam főleg az első trimeszter volt ilyen (nem tudom te most hol tartasz), utána azért javult a helyzet, most 34 hetesen már inkább a testi kellemetlenségek miatt vagyok hisztis. (Én nem voltam féltékeny, de iszonyú hangulatváltozásaim voltak, és én is sok mindentől idegbajt kaptam, olyan dolgoktól amiket amúgy fel sem veszek).
2013. márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mintha magamat hallanám...:-D Én próbálom visszafogni magam....nehéz, mert tudom hogy a férjem nagy kujon volt előttem...:-) De sajna ugyanilyen vagyok mint te...nem tudom magam megnyugtatani...hol jobb, hol rosszabb...a férjem néha totál kiakad..sok boldog estét rontottam el így...:-/ Biztos a hormonok...nem tudom...
2013. márc. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, aranyosak vagytok. Tegnap már teljesen kétségbe estem magamtól. Kaptam olyan tanácsot, hogy kössem le magam, de nem jött be, már az egész lakás csillog, villog..

Bele sem merek gondolni, hogy ha a párom nem lenne ennyire türelmes, mihez kezdenék. Pokol lenne itthon. 32. hetes vagyok, már nagyon várom a babát, szeretem, imádom... csak..

Sokszor hallom, hogy a világon a legszebb állapot a várandóság.. Hát, csajok, én az elején minden nap hánytam, rosszul voltam a szagoktól. Az 5. hónapig biztosan. Most meg ez a feszkó.. Arról ne is beszéljünk, hogy úgy érzem magam, mint az elefántfóka.. főleg, mikor reggel alig bírok kimászni az ágyból :) Éjjel gyakran törökülésben ülök az ágyban, mert nem bírok feküdni, vagy levegőt nem kapok, vagy fájnak a forgóim.

Remélem Ti jobban viselitek. Sok szerencsét és boldog babavárást kívánok nektek :)

2013. márc. 20. 08:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Kitartás! Én is hasonlóan rosszul viselem az egészet fizikailag (második baba, első sokkal könnyebb volt), 4 hónapig állandó rosszullét, mínusz 10 kg....mostanában meg már alig bírok mozogni, itt fáj, ott húz, valami kellemetlenség mindig van...holnap töltöm a 34. hetet, de már nagyon elegem van. Nem mindenkinek áldott állapot a várandósság, csak ezt még ma sem "illik" hangoztatni.
2013. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!