Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 30 hetes terhesen nincs...

Ha 30 hetes terhesen nincs elötejem egy csepp sem, lehet hogy nem is tudom majd szoptatni a kisfiamat? Kinek hogy indult ez be?

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem az egész terhesség alatt nem volt egy csepp előtejem se.

Császáros voltam, akiknek ugye sokára, csak többedik napra jön csak meg a tejük, mint a simán szülő nőknél, nekem viszont császárosként annyira jött meg a tejem, mint egy simán szülő nőnél. És rengeteg tejem volt. Szoptatás előtt is és utána is fejnem kellett.

Szóval ez nem jelent semmit, hogy van-e vagy nincs előtejed a terhesség alatt.

2013. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Dettó mint elsőnél: semmi előtej, császár, de a szoptatással nem volt gondom :)
2013. márc. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Végig nem volt.Császár után majd' két hétre indult be rendesen a tejem,több,mint két évig sikerült szoptatnom.Ne aggódj,menni fog az.
2013. márc. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az előtejtől függ, hogy fogsz-e tudni szoptatni! Szülés után kell nagyon "észnél lenni", nem engedni, hogy alapból felírják nektek a tápszert, illetve nem feladni, amikor jönnek a fájdalmak... Az eleje nem könnyű, de ha kitartasz, sikerülni fog!
2013. márc. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés az előtej mennyisége és a későbbi szoptatás között. Engem is riogatnak, hogy folyni fog az előtejem, milyen kellemetlen stb... de még semmi. 30 hetes vagyok én is. Közben meg a dokik meg a védőnők mind azt mondják, hogy semmi összefüggés, ne aggódjak.
2013. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem jelent semmit. Nekem egy csepp előtejem sem volt. Aztán 18 hónapja szoptatok, 9 hónapig adtam le tejet a gyűjtőknek.... Szüléssel elindul a kolosztrum. Ez kis mennyiség, de nagyon hasznos anyagok vannak benne, és az újszülött babának nem kell sem más. Majd 2-4. nap jön a tejbelövellés,, tele a cickó, kemény, feszül... És indul a "rendes" szoptatás.

Nagyon ritka, hogy valaki fizikailag nem tudja szoptatni a babájét

2013. márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem volt nekem sem egyáltalán (sőt most hallok róla először, hogy kellett volna legyen????).

36. hétre szültem.

A szülés után egy órával már bedurrant a mellem és úgy megindult, hogy 2 évig szoptattam és még utána fél év volt, míg elállt.

2013. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi lànyok a megnyugtató vàlaszokat.Mostmàr igy a vège fele olyan sok kèrdès kezd felmerülni.Elsö baba de igy kipróbàlatlanul is szoptatás pàrti vagyok.Jobban fèlek attól hogy nem lesz tejem mint a szülèstöl.
2013. márc. 20. 09:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem volt előtejem szülés előtt, utána időre jött, és 7 hónapig szoptattam
2013. márc. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az előtej miatt ne aggódj, ha nincs, akkor is lehet tejed, nem sok összefüggés van:).

Viszont egy kéretlen jótanácsot adnék:). Ne félj, ne agódj, a stressz az egyik legnagyobb ellensége a sikeres szoptatásnak! Ha olyan tipus vay, akit megnyugtatnak az infók, szeretsz előre tájékodzódni, akkor ezeket olvasd el:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

...


Természetesen mindig "benne van a pakliban", hogy valami nem úgy sikerül, ahogy az ember eltervezi. VIszont fontos szerintem, hogy tudd, ilyenkor kihez, hova lehet fordulni:).

2013. márc. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!