Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező a korházi terhesgondo...

T.Csilla22 kérdése:

Kötelező a korházi terhesgondozás?

Figyelt kérdés
Nem egy megbízható a hely. Sőt voltam magánnál és a korháziba is, és mutattam a leleteimet ahol a kedves doktor úr mintha megsértődött volna, hogy elmentem magánhoz. Választanom kellett, mert 2 helyre nem járhatok. Szinte "kitaszított" lettem mert elmentem magánhoz, és ott lettek megcsináltatva a 12 heti kötelezők, meg elmentem a kombináltra is. Nem értettem miért viselkedik velem így a korházi orvos.12+5 napos kismama
2013. márc. 21. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. Járhatsz nyugodtan magánorvoshoz.
2013. márc. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nos, nem kotelezo, de ha nem jelenség meg négy alkalommal, akkor nem kapod meg az egyszeri anyasági juttatást. Nem kell egyebkent a Maganorvos leleteit mutogatni.
2013. márc. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért nem kapna anyaságit? Én végig magánklinkára jártam terhesgondozásra és soha nem voltam az államiban. És kaptam anyaságit. Nem függ össze és nem kötelező.
2013. márc. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogyne függene össze. [link]
2013. márc. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A magándoki is végez kötelező terhesgondozást, elég ha nála megjelenik 4szer.
2013. márc. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Magándokihoz jártam, ugyanúgy pecsételt, aztán szüléd után egyből hozta az igazolást, és kaptam anyaságit....


Szóval lehet nyugodtan járni magánhoz.

2013. márc. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs ott, hogy magándoki után ne járna. Ő ugyanúgy csinája a terhesgondzást.
2013. márc. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hol szeretnél szülni! Csak magándokihoz jársz, vagy magánkórházba? Hol vezet szüléseket a magándokid? - na én oda is elmennék a kötelezőkre /uh, labor/már csak több szem többet lát alapon is/ráadásul a tb-det már befizetted érte, szóval nem is potyázol/

Nálunk 2 kórházban van szülészet és az ott dolgozó orvosok nagy részének van magánpraxisa, így aki orvost választ, egyúttal kórházat is.

Nem hátrány ha eljársz a kórházi kötelezőkre, mert legalább szokod a helyet és megismered a kórházi protokollt.

2013. márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pápai vagyok, de mivel 18 éve inzulinos cukros így a veszprémi kórházban kell majd szülnöm, jelenleg is oda járok át diabetológiára, de nődokihoz ide pápára magánhoz
2013. márc. 21. 11:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt írja a nyomtatványon:


"14.2. A jogosultság elbírálásához szükséges további iratok, amelyeket bemutatok, illetve másolatukat mellékelem (amelyiket bemutatja vagy csatolja, kérjük jelölje „X”-szel):

□ c) terhesgondozást végző orvos által kiadott igazolás a terhesgondozáson való részvétel számáról. A kérelmező hozzájárulása esetén a terhesgondozási könyv alapján készült kivonat is elfogadható."


Magyarul nincs szükség a kiskönyvre, a doki egy igazolást állít ki, hogy 4 alkalommal megjelentél nála. Csak akkor veszik figyelembe a könyvet, ha igazolást nem kapták.

Nekem annyit mondott a védőnő, hogy azt a pecsétet fogadják el, aminek a kezdőszáma 4 feletti.


Egyébként nem értem a doki hisztijét, teljesen normális dolog, ha speciális vizsgálatokat (pl. a genetikai UH, és a kombinált-integrált tesztek) jobban felszerelt helyen csinálja az ember.

Én nem is mennék a helyedben hozzá többet, többet ér a lelki békém.

2013. márc. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!