Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a legfontosabb szempontok,...

Mik a legfontosabb szempontok, amelyeknek a terhesgondozást végző orvosnak meg kell felelnie? HOnnan tudom, hogy jól választottam?

Figyelt kérdés

Kicsit talán szokatlan és értelmetlennek tűnő lehet a kérdésem, de a történet röviden a következő:


Hála Istennek problémamentes a terhességem, a 32. hétben járok. Terhesgondozásra pedig SZTK alapon, ahhoz az orvoshoz, akinek a körzetébe tartozom. Nekem soha, semmi problémám nem volt sem az ellátással, sem a modorával, de nem is várok el mást, mint hogy szakmailag jó legyen, nincs igényem sem jópofizásra, sem a szükségesnél bizalmasabb viszonyra.


Azonban szinte mindenki mástól azt hallom, hogy ugyanezt az orvost a bunkósága miatt már egy egész kis gárda ki akarja rúgatni, hogy sokan nem is engedik, hogy hozzájuk nyúljon, annyira durva, a hangneme minősíthetetlen a betegekkel szemben, amikor ő az ügyeletes a kórházban, akkor nem viselkedik lelkiismeretes orvosként, alig nézi meg azt, aki bemegy, megjegyzéseket tesz, stb.


Akik dicsérik, azok azonban éppen a szakmai tudásáért járnak hozzá, és semmi kifogásuk a modora ellen, ahogy nekem sincs, és tényleg soha nem tapasztaltam a fentiekhez hasonlót. Ezért is kértem fel a szülés levezetésére.


Most, hogy közeledik az idő, elbizonytalanodtam: mi lesz, ha élesben, vagy krízishelyzetben tényleg beigazolódik, amiket sokan mondanak róla? Hogy lehetek biztos benne, hogy jól választottam?


Hangsúlyozom, hogy ha ostoba fejemmel nem kezdek fórumokat nézegetni, semmi rossz érzésem nem lenne vele és a döntésemmel kapcsolatban.



2013. febr. 13. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem az volt a fontos, hogy szimpatikus legyen és merjek tőle kérdezni. Mert vannak olyan orvosok akik két méterrel a föld felett járnak és nem lehet tőlük semmit sem kérdezni és nem válaszolnak. A másik ha én nem vagyok biztos magamba akkor ő nyugtasson meg de ne abajgasson túl. Most ez lehet hülyén hangzik de van az a fajta típusú orvos, aki ilyen "Jajj aranyoskám mit is írjak fel önnek, illetve hogy van?"stb. Beszéljen velem rendelésen emberhez méltóan és ne gyerekként bánjon. Talán ez a jobb szó rá. Fontos, hogy a jelenlegi orvosomnál tényleg működik az orvos és beteg közti magán szféra mert csak az orvos van bent a rendelőben.

nEM SZÍVESEN OSZTOM MEG MÁSOKKAL A BAJOMAT+

2013. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok! bocsi hamarabb elküldtem mint terveztem volna. :). Szóval fontos az, hogy legyen határozott is és azt érezzem, hogy az életemet és a gyerekem életét is az ő kezébe merem tenni.

Remélem tudtam neked segíteni.

2013. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt még megkérdezhetem, hogy abban az esetben, ha erről az orvosról, akiről írtad, hogy megtaláltad benne, aki kerestél, több helyről is nagyon rosszakat hallanál, akkor ez bogarat tenne azért a füledbe, vagy teljesen rá mernél hagyatkozni a saját tapasztalataidra és emberismeretedre? Főleg úgy, hogy igazán még nem derülhetett ki, hogy komoly helyzetben miképp áll helyt Nálad is?
2013. febr. 13. 10:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a fontos, hogy tudja, mit csinál. Úgy vagyok vele, mint te is, nem érdekel a modora meg a hangneme (egy szint felett, természetesen). Sokan várják az orvosuktól, hogy üljenek könnybe lábadt szemmel az ágyuk mellett, nézzenek a sokezredik csecsemőre is úgy, mint a világ nyolcadik csodájára, csak azért, mert nekik az első, és még sorolhatnám. Szerintem az orvos akkor jó orvos, ha korrekt, egyenesen, őszinte, teszi a dolgát. A kezem meg fogja a férjem. Ennyi. Én maradnék a helyedben nála! A sok érzékenyke meg majd megy máshoz.
2013. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
10:48 - Köszönöm Neked is!
2013. febr. 13. 10:50
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is a megérzéseimre hagyatkoznék. Mert a doktornőm sem biztos, hogy megfelelne mindenkinek. Ez szerintem a te egyéniséged és az orvos függő is. Lehet, ha nagyon hiper szuper orvost választanál aki mindenki dicsért az neked nem lenne jó. Szerintem főleg első babánál ez lutri, hogy melyik orvos a jó döntés.

Bár tapasztalatból tudom mert eü-ben dolgozom, hogy nem mindegyik orvos amilyennek gondolják. Sokan vannak akik kicsit merevebbek tűnnek, de ha megismeri az ember kiderül, hogy jó szakember.

2013. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Első válaszoló voltam.
2013. febr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bízz a megérzésedben,a fórumokon annyi ostobaságot összeírnak,és mindenkinek más orvos felel meg.A szüléseimnél -3 volt- a szakmai szempontok voltak fontosak,ha neked is megbízhatónak tűnik,bátran kérdezhetsz tőle,bemegy szülésre akár éjjel is,akkor válaszd őt és ne foglalkozz senkivel.
2013. febr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt az orvost választottam,akit mindenki ajánlott nekem,mert tök jófej..Tényleg az volt,sokat tudtam vele beszélgetni,kérdéseimre válaszolt is,ha nem tudta felvenni visszahívott..csakhogy mindíg folyásom volt,mondtam neki,hogy nézze meg,hogy volt-e akkor is amikor terhes voltam,hát sz.rt rá,meg nem adott gyógyszert amikor rosszul fejlődött a baba,sőt meg sem mondta nekem,hogy nem oké a dolog,utólag tudtam meg más orvostól.

Szóval az a lényeg nálam,hogy tudja a dolgát! A mostani dokim kérdez,válaszol,érdeklődik,és képes elmagyarázni valamit többször,ha nem értem..és mindíg informál engem is ,nem csak megtartja magának,modora az van valamilyen,de kit érdekel :)

2013. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én orvosomról is csak rosszat hallok szinte mindenkitől. Persze nem a szakmai jártasságát kritizálják, hanem a modorát.

Nos, velem sosem volt bunkó, lekezelő, negatív, akkor sem, mikor sztk-ban jártam nála. Így sokszor rosszul esik, mikor pocskondiázzák, de igazából azt tartom szem előtt, hogy velem korrekt, lehet tőle kérdezni és bízom benne, hogy a szülésnél is perfekt lesz. (ez amúgy szerintem minden orvosnál utólag derül ki)

Az én véleményem az, hogy a kismamák nagy része átmegy baromi idegesítőbe a 9 hónap alatt és ezzel bizony sok embernél kihúzzák a gyufát...de ha mégsem, akkor sok olyan dolgot vesznek magukra a túlérzékenységük miatt, amit nem kellene. Egy orvos nem családtag, neki nem az a dolga, hogy simogassa a vállunkat és gügyögjön velünk. A legfontosabb szempont (szerintem), hogy szakmailag rá merjük bízni magunkat. Ha nem simogatja meg áhítattal a pocakunkat (mint ilyenkor azért általában elég sokan) és nem kezd el afelől érdeklődni, hogy "naaaa, és picimanónak milyen napja van maaaaaa?" (mint ilyenkor általában elég sokan), attól még nem lesz rossz orvos. Sőt... Ő naponta sok terhes kismamával találkozik, nem hiszem, hogy magunkra kellene venni, ha nem adja át magát minden egyes kismama érzéseinek.

Legyen korrekt, diplomatikus, segítőkész és a munkájában profi. A többi a körítés, amit normális ember otthon igényel és nem az orvosától.

Szóval szerintem bízz a megérzéseidben! Valószínű, mivel te sem vagy ez a nyafikismama, így ő téged bír, mint embert/pácienst, nem érzi nyomás alatt magát és nem lesz semmi gondod vele. :)

Én tudom, hogy jól választottam! Inkább legyen valaki diplomatikus, "pokróc", mint részeges. (nálunk sok doki részeges)

Fel a fejjel, ne add át magad a kétségeknek! Bízz magadban, a babádban és a dokiban! Nem lesz semmi gond!

2013. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!