Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet boldog a gyerekem, ha...

Lehet boldog a gyerekem, ha én hamar visszamegyek dolgozni és az édesapjával lesz itthon?

Figyelt kérdés
Tgyás lejárta után én egyszerre visszamennék dolgozni. Ennek egyik oka, hogy a férjem gyed-e kb. 70 ezer ft-tal több lenne, mint az én gyedem, az én fizetésem pedig kb. 20 ezer ft-tal mint az ő fizetése, így havi majdnem egy 100-assal több jönne be a családi kasszába, ami nagyon jól jönne. Emellett így biztos maradna a munkahelyem, míg ha én lennék itthon 2 vagy 3 évet, nem valószínű, hogy visszavennének. A férjemnél ilyen probléma nincs. De már most lelkiismeret furdalásom van, és egy önző karrierista nőnek tartom magam. De egyszerűen pénzből élünk. Elég fiatalok vagyunk, így nincs meg akkora anyagi háttér, hogy nyugodtan hátradőljünk (habár van megtakarításunk, de albérletben élünk). Emellett félek az emberek megvetésétől is, akik azt fogják gondolni, hogy szörnyű anya vagyok. Pedig nekem sem könnyű ez. Egyedül az könnyíti meg a dolgomat, hogy a férjem nagyon szeretne a picivel itthon maradni.
2013. márc. 22. 19:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Igen nekem ha lesz gyerekem mindenképp szeretném, hogy a férjem is otthon legyen vele. Neki is kijár ez a pár hónap öröm.

Ezt hidd el, csak az anyák túlozzák el, miért mi baja lenne, hisz ő pont annyira az apja mint te az anyja vagy.

2013. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te fizetésed a több, akkor hogyhogy az ő tgyása lenne több? Nem rossz indulatból, csak kérdezem.
2013. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem leszel ettől rossz anya, és mások véleménye sem oszt-szoroz, ha az együtt töltött időben maximális anya leszel. Minőségi időt tölts majd a babáddal, ha a mennyiségi idő nem jön össze a munka miatt.

Én amúgy nem tudtam volna visszamenni ilyen hamar, mert egyszerűen látni akartam a babám fejlődését, viszont két kolléganőm is ilyen hamar visszajöttek, és a gyerekeikkel nincs gond. Tudják, hogy anya is imádja őket, csak hát kevesebb az idő, amit együtt tölthetnek. De nem itt kezdődik a rossz anya fogalma, ugyan. Te jót akarsz, jó megélhetést, ami a gyereknevelésnél nem elhanyagolandó tényező. Úgyhogy ez van, abból kell kihozni a legjobbat, ami van. Ha nektek ez a legjobb, akkor ebben találd meg a pozitívumokat, és más lehetőségen ne rágódj.

2013. márc. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
OFF "a férjem gyed-e kb. 70 ezer ft-tal több lenne, mint az én gyedem, az én fizetésem pedig kb. 20 ezer ft-tal mint az ő fizetése," Ez hogy letezik??? Nem ertem... A gyed a munkaber 60 (vagy 70?) szazaleka. Ha o 70e vel tobb gyedet kapna, akkor kizart, hogy a fizetese 20 e vel alacsonyabb legyen mint a tied.
2013. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy igen, azt én sem értettem, hogy akkor most kinek mennyi is a fizetése...mert valahogy furcsán hangzik az egész. Ha több a fizud, több a gyeded is.

Meg a 70ezerrel több gyed a legfurcsább. A max gyed most nem 96ezer körül van? Vagy valami ilyesmi..., de akkor te csak 20 körül kapnál gyedet? Miii?

2013. márc. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tgyás, gyed megállapításánál az előző évet veszik figyelembe (amikor nem is dolgoztam egész évben), ezenfelül idén megduplázták a béremet, és még várható emelés.
2013. márc. 22. 19:37
 7/19 anonim ***** válasza:

Mindegy, gyeden kívül a fő kérdésedre a válasz:

Persze, lehet boldog a babád apával is, max. neked lesz nehéz. De ez nehéz 1 vagy 2 vagy 3 évesen korában is. Maga az "elválás" folyamata nehéz, bármikor is éled meg.

2013. márc. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mennyit dolgoznál?Hétvégék szabadok?Hány órás a munka?
2013. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Angliába 9. hónap gyed jár aztán ovi mégsem depressziós az egész társadalom.
2013. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Napi 8 órás munka lenne, hétvégék minden esetben szabadok, és elég rugalmas a munkahelyem, így heti 1 nap dolgozhatnék itthonról is, ha szeretnék. Túlórák nagyon nincsenek, ha rendes tempóban dolgozik az ember, de ha van is plusz munka, azt lehet itthonról végezni, nem kell bent maradni az irodában.
2013. márc. 22. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!