Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhesség tanácsokat...

Első terhesség tanácsokat szeretnék sokat és értelmeset ha lehet?

Figyelt kérdés
A menszeszem kimaradt lassan2hete,4terhességi teszt pozitivat mutatott:) rosszullétek is vannak,tehát bizti baba van csak dokihoz még2 hét az időpont:( és van1olyan dolog amitől legjobban félek,az elvetélés,mit tegyek h ne vetéljek el?Sokat iszom,fekszem eszem is..De tavaly májusba volt1 baloldali méhnyak kenet kivételem,januárba voltam dokinál ő azt mondta minden rendben,Hamar felszoktam fázni is:/ valami tanácsok hogy ne aggódjak annyira:/?Na és a 2.a méhenkívülitől tartok még:/ Tudom hogy gáz a nagy parááám de nemtok mit tenni
2013. márc. 28. 15:28
1 2
 1/20 kabymaci ***** válasza:
9%
Miért nem mész hamarabb dokihoz?Ha ennyire félsz akkor jobb lenne mert ő adna neked tanácsot..
2013. márc. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy ne stresszelj, lehetőleg próbáld meg elfoglalni magad valamivel, hogy elterelődjön ezekről a témákról a figyelmed. Tudom, nehéz, az első trimeszterben én is elég sokat aggódtam, szerintem bizonyos szintig normális.
2013. márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Ezektől mindenki fél a terhesség elején, nem vagy vele egyedül. Attól, hogy mi tanácsokat adunk, szerintem nem fogsz megnyugodni. Legalábbis én úgy voltam vele, hogy mindenfélét olvastam, tanácsoltak egy csomó mindent, de engem csak az nyugtatott meg, amikor már láttam az ultrahangon, hallgattuk a szívverését. Ráadásul nekem már volt egy vetélésem, szóval még inkább paráztam miatta. Én annyit tudok tanácsolni, hogy ha jónak látod, akkor kezdj el szedni vitamint, pihenj sokat, mellette azért mozogj is, de csak inkább sétálj. Ami még fontos, hogy ne emelgess nehéz dolgokat. Munka miatt ne stresszelj. próbálj minél kevesebbet gondolni az aggodalmaidra a két hétben, amíg az orvos nem lát.
2013. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

normális, hogy aggódsz, de gondold át higgadtan. ha a baba beteg lenne, nagyon, akkor nyilván jobb, ha így alakul, szerintem ebben egyetértünk, ha meg pl. hormonhiány a gond, akkor "barnázás" jelentkezhet, futhatsz a dokihoz, ő meg pótolja, amit kell. nagyon erősek ezek a csöpp kis életek, figyelj oda magadra, NE aggódj, élvezd a terhességet, pihenj sokat...!

a méhen kívüli ellen se tudsz tenni, de szerintem az már "feltűnt" volna, nyugi:)

2013. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Háth köszi,de sajnos ide nemkapok hamarabb időpontot:/ azért érdekes h ennyire bevannak táblázva az orvosok is:/ gondolkozom h soron kívül megvárom:) de egyenlőre nemtudom,ha babás is vagyok ami ugy nézki akkor tegnap voltam 5 hetes!És énis igyekszem nem rágódni ezeken a dolgokon de háth nemcsak nekem nehéz első babavárásnál gondolom..énis jobban nyugodt lennék ha láthatnám..:/:(
2013. márc. 28. 15:45
 6/20 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ha nincs panaszod, akkor ne siess annyira.

Szerintem még jobban jársz így, hiszen ha most mennél, lehet, hogy nem lenne szívhang még, s akkor jobban aggódnál a következő alkalomig.

Mi elmentünk, amikor 5 hetes voltam, de csak a petezsákot látták még, 3 hét múlva visszarendeltek. Ha panaszmentes leszek, akkor a következő babával már csak a 8. héten fogok menni.

Még annyi befolyásolhat, hogy hogyan szeretnéd a terhességet végigvinni. Mi egyben kifizettük a terhesgondozást, így nem kell alkalmanként vacakolni a fizetéssel, és mindig tudjuk, hogy mikor hova kell menni. Viszont így a szívhang megállapításakor ki kell fizetni a teljes díjat. Így tulajdonképpen akkor jól jártunk, mert volt 3 hetünk, hogy ezt átgondoljuk.

2013. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Én is első babával vagyok állapotos. A 16. hétig minden nap izgultam, bármilyen nedvességről a bugyimban azt hittem, hogy vér. Utána megnyugodtam. Szóval ez teljesen biztosan nem zárható ki, de amit tudok javasolni: terhesvitamin (Femibion/Gravida), sok zöldség és gyümölcs, változatos-egészséges étkezés, sport (úszás, séta), stresszmentes életmód, könyvek és cikkek olvasása (ezzel 4 hónapot ki is pipálhatsz... utána megunod) és a 18. hét után elkezdheted tervezni, hogy mit veszel (ha már megtudtad a nemét), hol veszed, szobáját is tervezgetheted.

Kellemes babavárást! :)

24 hkm

2013. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha ilyen "parázós" vagy, akkor szerintem mi írhatunk bármit, úgysem fogsz megnyugodni. A vetélésnek vannak tünetei, előjelei, ha vérzést tapasztalsz akkor azonnal irány a kórház! Egyébként meg ne aggódj. 5 hetesen hiába is mennél dokihoz, nem látszik semmi uh-n sem, max. petezsák, de nekem még az sem látszott akkor. 2 hét múlva 7 hetes leszel, akkor már tuti látszani fog a baba, lehet szívműködése is lesz. Nem érdemes előbb menni. És ne stresszelj, gondolj arra, hogy ezekkel a gondolatokkal csak a babának ártasz. Nem kell feküdnöd sem, éld rendesen az életedet tovább.
2013. márc. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nyugi, minden rendben lesz!

Ha megis mehenkivuli lenne, jelentkezik egy iszonyat eros fajdalom, akkor futas a korhazba. Veteles/fenyegeto veteles pedig altalaban barnazassal indul, akkor pedig futas az orvoshoz es ad gyogyszert.

2013. márc. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Persze értem h nem kéne túlaggódnom mindent de mégiscsak első baba!Háth egyenlőre pezsgőtablettás vitamint iszok amibe folsav-vas-B6-B12 magnézium és c vitamin van!Jövő7en megyek terhességit venni.Addig eszem gyümölcsöt stb..de persze amit megkívánok és bizsony inkb a húsos hagymás dolgok érdekelnek:D:/ ez nemtom mennyire jó v rossz de azt kivánom nemis az édességet.Amugy meg vagy jövő7en vagy a7.hetembe jutok orvoshoz,mert ma felhívtak hogy jövő7en lehet bemehetek akkor 6hetes leszek..majd kiderül mikor jutok sorra:)
2013. márc. 28. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!