Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezdésnek mik a legfontosabbak?

Kezdésnek mik a legfontosabbak?

Figyelt kérdés
Első babámat várom, még az elején vagyok, de sok a kérdés. Amibe itt kérném a segítségeteket, az az, hogy kezdésként mik a legfontosabbak, amiket be kell szerezni a baba érkezésére? Babakocsi, kiságy..ezek oké, inkább az apróbb dolgok érdekelnek ami etetéssel-itatással,fürdetéssel stb jár! :) Köszönöm
2013. márc. 29. 08:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezekkel még ha ennyire az elején vagy ne foglalkozz.Inkább keresd fel a védőnőt, meg fogadj orvost ha szeretnél.A babaholmikkal majd a 12.hét után foglalkozz.(Szerintem)Amúgy ami mindenképp kelleni fog:kiságy,babakocsi,pelenkázó,babahordozó.35hkm
2013. márc. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
kiskád, kifogó, (az elején etetéshez semmi- ha pótolni kell is én pohárral/ kanállal tenném), rugik, bodyk, (mi kocsit mondjuk pont nem hsználtunk), fésű, 1-es méretű pelus, törlőkendő, legalább 10 textilpelus, fürdetőt alkoholt najd a doki ír fel,
2013. márc. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
megint én vagyok.apróbb dolgok:pelenka, popsitörlő,popsikrém,etetni jobb esetben anyatejjel fogod,fél éves koráig,vagy tápszerrel.más még nem kell neki.azonkívül:gyógyszertári listát kapsz majd a szülés előtt, hogy miket kell a patikából beszerezned a babának(fürdető,olaj,vatta stb)de azt majd a 32.hét körül adja a védőnő.
2013. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Elvileg szinte semmi sem szükséges.

Gyakorlatilag mindenkinek más ami hasznos vagy kell.


Fürdetéshez egy kiskádunk volt, ennyi. Könnyü a babákat megfogni, én semmi képpen sem akartam gyerekkitámasztót bele. De, hogy ne kelljen bele hajolni a nagykádba, ezért kádállványt vettem.


Etetéshez pl mi elöször csak egy cumisüveget vettünk, de nem igazán tudtam szoptatni, így volt 3 cumisüveg, cumisüveg fertötlenítö gép.


A kiságyba nekünk csak egy fejvédö volt, és lepedö. Az elején csak zsákban altattuk. Volt 1 kis takaró, amivel napközben takargattam, de estére csak is zsákba aludt.


Mi családi házban lakunk, így jó volt hogy a nappaliban volt járóka ami állítható volt, és a legfelsö részre tettük, ahol napközben velünk volt.


De elsö gyereknél kaptunk bölcsöt is, az is praktkus volt, volt kereke, így sokat tologattam benne, és ott aludt mellettünk az elsö hónapokban.


Mellszívó volt még nekem ami nagyon jó volt. Elektromos , mert nehezen jött a tejem.


Aztán hömérö, és olló, és fésü.


De van egy rakat kelengye lista, azokat nézd át.

2013. márc. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
anyagi helyzettől s függ amúgy, én pl külön a pelenkázót luxusnak tartom, babakocsit anno megvettem a szuper graco symbio-t majdnem 200e Ft- ért a lányom 3 év alatt kb 10- szer volt benne, beleraktam, üvöltött, a fiam mondjuk szereti most, legalábbis úgy tűnik (ő most 4 hónapos),
2013. márc. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm csajok ! Igen van már dokim, a védőnőt mikor kell felkeresnem majd? Ha őszinte akarok lenni, főleg azért érdekel, mert szeretnék listát, illetve lista kontra anyagiak :) Jobban megtudnám oldani hónapról hónapra mindig vmit, mint egyszerre ): Igy írnék egy fontossági sorrendet :)
2013. márc. 29. 08:30
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez még messze..de pl járókáról mit mondtok? Párom a farácsoszt szeretném, én pedig a másik típust, az olyan háló szerű azt hiszem! Igazából a nagyobb dolgokat kapjuk..de mindenki azt kérte fixen mondjam meg mi az ami kell, h ne vegyenek rosszat :)
2013. márc. 29. 08:33
 8/13 anonim ***** válasza:

Védőnőt 10. hét körül szerintem jó lenne, de igazából bizonyos szempontokból mindegy. De kiskönvet ugye tőle kapsz.

Járókánk egyáltalán nem volt, erről nem tudok nyilatkozni :)

2013. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én ezt a listát használtam, van ami felesleges, és van ami nem kell rögtön az elején, de kiinduló pontnak jó.


Felszerelés


Babakocsi: Lehetőleg könnyű, nagykerekű, többfunkciós babakocsit vegyél! Ma már alapnak számít az a babakocsi, amelyhez tartozék az autósülésként használható, rácsatlakoztatható hordozó is, és az sem számít ritkaságnak, amit újszülöttkortól a babakocsis kor végéig, különféle ülőrészekkel végig használhatsz.


Kiságy: az a legjobb, ha nagyobb méretet veszel, több pozícióban állítható a magassága, esetleg a rács majd az egyik oldalon levehető - így sokáig tudjátok használni.


Matrac: ugyan a legjobb, legegészségesebb a kókuszmatrac, de nemzedékek nőttek fel a szivacsmatracokon is


1 db ágyneműgarnitúra: ebből is a nagyobb méretűt ajánlom, azt akár 4 éves koráig is tudjátok használni


Ágyneműhuzat: több garnitúrára lesz szükség


1 db vastag takaró


1-2 db vékony takaró


3 db lepedő: a sztreccs, gumírozott szélű lepedő a legpraktikusabb


2 db gumilepedő: a lepedő alá téve megvédi a matracot attól, hogy a pelusból kifolyó dolgok összeszennyezzék a matracot. Igazán nagy szolgálatot majd akkor fog tenni, mikor a gyerek kezdi elhagyni a pelenkát.


1-2 db hálózsák: de van olyan baba, aki kifejezetten utálja a hálózsákot - ilyen esetre beszerezhetünk egy bélelt rugdalozót is.


2-3 db frottír vagy tetra fürdőlepedő


Anyagpelenka: 15-20 db, párna helyett is ezt használd!


Autósülés


Műanyag vödör: a baba szennyesét ajánlott külön tárolni (kb. féléves korig), mosni (kb. egyéves korig)


Szemetes a pelenkáknak, törlőkendőknek


Kisszekrény vagy komód a baba ruháinak


Gyerekbiztos-dugó konnektorba és egyéb biztonsági felszerelések: amint a baba mászni, kúszni, totyogni tud, bababiztossá kell tenni a lakást!


Napellenző autóba: ezt helyettesíthetitek egy, az autó ablakára rögzített textilpelenkával is


Babaápolás


Fürdetők és tusfürdők


Hajápolás:


Sampon

Babaolaj az esetlegesen kialakuló koszmó leszedéséhez


Testápolás:


Babaolaj

Babapúder

Testápoló

Arckrém, ill. kézkrém

Arc- és tisztítókendő


Popsiápolás:


Popsikrém

Popsitörlőkendő


Tisztítószerek:


Mosópor

Öblítő


Az újszülöttek és csecsemők bőre élettani sajátosságukból adódóan fokozottabban érzékeny, ezért a babaápolási kérdésekben érdemes a gyermekorvos és a védőnő tanácsait is kikérni. Újszülött esetében használjunk gyógyszertári termékeket, csak később próbáljuk ki a márkás kozmetikai termékeket.


Mosóporból és öblítőszerből is kaphatunk már kifejezetten babáknak fejlesztett, antiallergén terméket, de öblítő helyett használhatunk háztartási ecetet, mosópor helyett pedig akár mosódiót vagy mosószappant is.


Ami jól jöhet


Éjjelilámpa vagy éjjelifény


Szobahőmérő


Párásító készülék: főleg a panellakásokban tehet jó szolgálatot, ha száraz a levegő


Műanyag tálka


Cumi: 1-es méret, de ha szoptatni szeretnél, jobb a cumit elkerülni


Cumisüveg: ha szoptatni szeretnél, nem muszáj megvenni - ha szükség lesz rá, bármikor beszerezhető, de egyéb alternatív eszközökkel is helyettesíthető


Cumisüveg-mosókefe


Cumisüvegmelegítő és cumisüveg sterilizátor: utóbbi házi eszközökkel is helyettesíthető, de tény, hogy a mikróban használható sterilizátor nagyon kényelmes és időkímélő eszköz


Pelenkázótáska: praktikus lehet, ha nagyobb útra indultok, hiszen minden egy helyen, kéznél tartható benne. Ma már számtalan olyan táska is kapható, ami hétköznapi, divatos női táskának néz ki és bátran megjelenhetsz vele bárhol.


Fertőtlenítő folyadék: lehet kapni úgynevezett hidegfertőtlenítőt is, ennek használata nagyon kényelmes


Baldachin


Fejvédő vagy rácsvédő


Egyéb hordozó eszközök: kenguru, hordozókendők, hátihordozó - kinek mi a szimpatikus. A lényeg úgyis az, hogy minél közelebb legyetek egymáshoz a babával!


Előke


+ ruhák évszaknak megfelelően

2013. márc. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem a doki is felvilágosít majd :)még előttem a nyár hogy mindent beszerezzek..ugye téli baba lesz..gondolom erre is figyeljek majd.. :)
2013. márc. 29. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!