Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik hogy korai terhességné...

Létezik hogy korai terhességnél (6-7-8 hét) nagy eltérés legyen különböző orvosnál végzett uh-n?

Figyelt kérdés

Tehát elképzelhető hogy 20-22 mm-es embrió a mérések ellenére mégsincs 8 hét 3-4-5 napos hanem csak 7 hetes?

Ekkora különbség (1 cm) létezik ilyen kicsi terhességnél? Ezekben a táblázatokban szoktam nézni, de ekkorát nem tévedhetnek nem?

Kinek mit mondott erről az orvosa, hogy ilyenkor hány nap eltérés lehet?


[link]


[link]


2013. márc. 31. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, minden gép más!

Minden orvos másképp mér, nekem volt hogy 1 vizsgálat alatt 3x mérte a fejét, és mindd a háromszor más eredmény jött ki, +- 5-7 nap.


Az a lényeg nőjjön, szíve dobogjon, akkor gondd nincs!

2013. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt én is tudom hogy nagyobb terhességnél így nincs jelentősége pár mm-nek és így néhány napnak. Nekem is mindegyik gyermekemnél úgy volt hogy a fejük alapján pl. 22 hetesek voltak minden más méret meg csak 21 hét sőt, 20.

Engem kifejezetten így kis terhességnél érdekelne, várok még válaszokat, lehet hogy én nem tudom jól.

2013. márc. 31. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Az UH csak becslés, még ilyen korai terhességnél is. A 12. heti UH-n úgyis megint változtatnak.
2013. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Becslés?? Hát nem tudom, akkor a tarkóredő mérést is miért csinálják vajon? Tudom hogy ott is van hibaszázalék na de nem végeznék rutinszerűen és kötelezően ha csupán egy véletlen becslés lenne nem??

Nekem azt mondta mind a 2 orvosom hogy 12.hét előtt nagy biztonsággal megmondható Uh-n a terhesség kora tehát heteket nem tévedhetnek azért maximum pár napot.

2013. márc. 31. 12:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy napon voltam korai terhesség megállapításán egy komoly uh géppel rendelkező helyen, meg a dokimnál sztks rendelésen(nem így tervrztük, így jött össze) a komoly gépes helyen láttunk szívhangot, lemérte, megállapította, hogy 7 hetes a magzat(aznap töltöttem), majd a dokm 1 óra múlva közölte, hogy nagyjából 5 hetes lehetek:-) :-) ..beutalt komoly gépesre, 1 hét múlva érdekes 8 hetesnek megfelelő embryo, szívhanggal mindennel...gép és gép között ennyi a különbség...


9hkm

2013. ápr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Lehet tudni kismamik hogy mi lett veletek? Kicsit en is aggodom csutprtokon 5.6mm volt az embrio ra 6 napra 8.2mm persze ket kulon orvosnal.

En azt olvasgatom napi 1 mm a normalis novekedes, ezert tegnap legalabb 11 mmesnek kellett volna lennie, vagy ha tegnap ugyanaz vizsgal meg mint multheten akkor nem 8.2 hanem tobb lett volna?

Aggodok.

2013. júl. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!