Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A héten pozitívat teszteltem....

A héten pozitívat teszteltem. A hasam kissé görcsölget. Ez tényleg természetes? A méhen kívüli terhességnél is görcsökről számolnak be a kismamák.

Figyelt kérdés
Aggódom és az orvosom is csak a jövő héten tud fogadni.
2013. márc. 31. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
igen de a méhen kívüli terhesek úgy görcsölnek,hogy a falat kaparják.ne parázz,természetes,lesznek még cifrább dolgok is a hasaddal,fog még keményedni,és hasonlók.
2013. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de már a 4-5 hét környékén is a falat kaparják?
2013. márc. 31. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:
jaj már, nem kell egyből mindent beképzelni!! én is görcsöltem, de elmúlt mindig hamar, amikor benne voltam, eléggé fájt, de teljesen normális volt. a méhen kívüli terhességnél sokkal durvább, sőt vérzés is jár vele legtöbbször. legyél szépen nyugodt, és türelmes, menj el a dokidhoz, amikor tudsz, és élvezd ki, hogy állapotos vagy, és ne internetezz:D
2013. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok.mikor én terhes lettem,úgy görcsöltem,hogy még tampont is tettem fel,azt hittem meg fog jönni.persze akkor még nem tudtam hogy van vki odabent.miért lennél méhen kívüli terhes.jajj ne gondolkodj ilyeneken!
2013. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A méhen kívüli terhesség nem "kicsit görcsölget"; a pozitív teszt, és elmaradt menstruáció dacára barnás vérzés, erőteljes hasi, deréktáji, és végbél fájdalom jellemzi. A te tüneteidnek semmi köze a méhen kívüli terhességhez, a szervezeted most kezdi szokni, hogy már nem vagy egyedül. Ez elég sok hormonális, és testi változással jár ahhoz, hogy néha apróbb kellemetlenségeket okozzon.
2013. márc. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez természetes, mert ilyenkor a szervezeted még "emlékszik" a mensesre és próbál menstruálni, de ugye már tud. Illetve a hormonok miatt a méhszalagok is próbálnak lazulni, hogy teret engedjenek a későbbi növekedésnek. Szedj rá MagneB6-ot, ami izomlazító hatású, így az ilyen jellegű kellemetlenségeket megszünteti és enyhíti. Ezt az orvosod is fogja javasolni, a terhesség várhatóan 34.-36. hetéig, napi 2-3-at, de nekem mondta, hogy szedhetek napi 2x3-at is, ha kifejezetten kényelmetlen lenne.

A méhen kívüli terhesség miatt ne aggódj, azt ugyan kimutatja a teszt, de véres folyás kísérheti, fájdalmas (nagyon fájdalmas!!) görcsök kísérhetik, ahogy a petevezetéket feszíti a növekvő embrió. Minden rendben lesz!


Gratulálok! :)

19 hetes kismama

2013. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!