Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi jár nekem? Nem értem.!...

Mi jár nekem? Nem értem.! Tavaly és tavaly előtti évvel bőven megvan a 180 napom, de a munkaviszonyom megszűnt tavalyo któberben, mert megszűnt a munkahelyem. Munkanélküli segélyt kaptam októbertől idén januárig, és februárban lettem terhes.

Figyelt kérdés

Március óta magam fizetem a tb-met.Jár nekem valami a gyesen kívül?Én úgy tudom hogy nem.Októberre vagyok kiírva.

35 hetes kismama


2009. szept. 20. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor jár a tgyás ill. a gyed, ha a szülés időpontjában van munkaviszonyod.
2009. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia! Hívd fel az OEP-et, mondd meg hogy gyeddel és terhességi gyermekágyi segéllyel kapcsolatban szeretnél tájékoztatást kérni. De úgy tudom, hogy ha a szülést megelőző 42 napon belül szűnt meg a biztosítási jogviszony akkor vagy csak jogosult az ellátásokra. Viszont nem tudom mi a helyzet akkor ha magadnak fizeted a tb-t. Lehet hogy akkor mégis jogosult vagy???

Ha felhívtad az OEP-et légyszi Írd meg mit mondtak, nagyon érdekel.

Ha nem vagy jogosult a gyedre és a tgyás. ra, akkor a MÁk- nak kell beadnod a GYes Csp. és Anyasági támogatás igénylést.

Üdv

2009. szept. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A magad utáni tb fizetés csak orvosi ellátásra jogosít, tgyásra, gyedre nem, azokhoz érvényes bejelentett munkahelyednek kell lennie.

2009. szept. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én se nagyon értek hozzá,de nekem unokatesóm munkanélkülire ment,mielőtt terhes lett,és gyedet kapott.(ez mondjuk 6 éve volt)tehát terhesség alatt munkanélküli,sztem munkaviszonynak számit.vagy nem?!
2009. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Valóban létezik ilyen, de csak akkor, ha az igénylő álláskeresési járadékban(!) részesül és a járadék folyósításának ideje alatt szül, amit szüneteltet. Mivel a kérdezőnek a) még a teherbeesés előtt lejárt b)ráadásul nem járadékot, hanem segélyt kapott, így sehogyan sem jogosult így gyed-re.

2009. szept. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aha! Értem! És ugyse,hogy most maga után fizeti a tb-t? a terhesség alatt. nekem ezek oly bonyolultak...mért szivóznak velünk,kismamákkal...
2009. szept. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az elnevezések nagyon hasonlóak, ezért keverik a kismamák (is).

Az, hogy valaki maga után fizet tb-t, azt jelenti, hogy kvázi megvásárolja (kifizeti) az egészségügyi biztosítását. Úgy működik, mint egy sima életbiztosítás: fizetsz, majd ha szükséged lesz egészségügyi ellátásra, akkor nem kell fizetned. Kismamák esetében ez fedezi a szülés és az újszülött kórházi költségeit.

Az egyes pénzbeli ellátásokhoz (tgyás, gyed), ami biztosítási jogviszonyhoz kötött, ez kevés. Ez a biztosítási jogviszony csak a munka, munkahely megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, álláskeresési járadék lehet.

2009. szept. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!