Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan elegem van az emberekből...

Olyan elegem van az emberekből, hogy reagáljak erre?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kislányom, most megint, kislányt várok, és boldog vagyok, de nagyon sokszor éreztetik velem, hogy a lány kevesebbet ér mint a fiú! Már kezdem úgy érezmi, h egy senki vagyok mert csak lányt tudok szülni! Pl.:"Majd a harmadik fiú lesz!" "Nem baj, a lány is jó!" "Kár, hogy nem fiú!" "Ó, megint lány!" Hihetetlen ilyeneket mondanak! Már bánom, h megmondtam! Hogy kezeljem??? Van hasonló tapasztalatotok?
2009. szept. 21. 14:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt,nekem is rosszul esett eleinte,a párom mondta (és igaza volt),hogy ne foglalkozzak vele.Éstényleg ívesen sz@rok rá ,ki mit mond ,te is tedd ugyanezt
2009. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Párom családjába az unokák közül egyetlen lány van, ott minden a lány körül forog. Párom is és testvére is fiú, tesójáéknak született baba:fiú lett.

Szóval ők összetennék a 2kezüket,ha kislány jönne a családba:)

Egyébként meg aki ilyet mond az hülye!

Lényeg,h egészséges legyen!!!

És én majd kislányt szeretnék:)

24/l

2009. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az anyosom midig azt mondogatta csak fiú legyen mert a lánynak nincs értéke!2x3x meghalgattam 4x-re kiakadtam.Közöltem vele hogy nem a piacon leszünk és nem tojást árulun.Én egy életet hordok a szíem alatt és nem holmi féle árut.Mindegy,hogy fiú vagy lány egésséges vagy beteg az enyém lesz és a mindenem.Kisfiú lett.Most úgy néz ki kislányt várunk.Most is elkezte amit 2 éve de közöltem vele,hogy ő is a mindenem lesz mint a fiam.Azóta csöndbe van.

Mond meg anak aki ilyet mond,hogy te egyformán szereted őket mindegy hogy lányok vagy fiuk.

20 hetes km

2009. szept. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
szívem,egészséges.Bocsi siettem
2009. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sz@rd le! Ne foglalkozz vele! Ezt soha nem fogom megérteni! Én igaz első babámat várom, és kislány lesz! :)

Amúgy nem Te nem tudsz szülni fiút, ilyen eszedbe se jusson, mert a baba neme a férfin múlik!!!! Aki meg azt mondja hogy kár hogy nem fiú, annak lehet megmondanám hogy lehet annó rólad is így beszéltek...(már ha az illető nőnemű!).

Egyet tudsz tenni, elengeded a füled mellett ezeket a "kedves" mondatokat.

Gondatlan, boldog babavárást!!!

37 hetes kismami

2009. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első baba lesz. Én is folyton ilyeneket hallok: "Nem baj, az a lényeg,hogy egészséges legyen" , "Na majd a következő fiú lesz", " Mi van, mindenki csak lányt tud csinálni?" meg sorolhatnám. Anyósoméknak már van egy lány unokájuk és mikor bejelentettük, hogy nekünk is az lesz, a válasz az volt rá,hogy: "Fasza, már megint lány" Az agyamat eldobtam. Olyan nehéz elhinni, hogy a lánynak is ugyanúgy lehet örülni, mint egy fiúnak.

37 hetes km

2009. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is agressziven reagálnék - ha nő mondaná, akkor valószínüleg azt mondanám, "szegénykém, sajnálom, hogy ilyen szomorú életed volt, és ha elhiszed, nem is érsz semmit"... a férfinak meg (és ez már valóban megtörtént), azt mondtam, hogy max. a húspiacon ér ő többet,mint én, mert pár centivel több rajta a hús, de mint tudjuk, nem a mennyiség, a minőség a döntő... és otthagytam. Neked is azt ajánlom, védd magad, és ne félj, hogy esetleg megsértesz valakit. Ő kezdte, viselje is el a következményeit! Legyetek nagyon boldogok a két kis angyalkátokkal! (7 hetes km)
2009. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi lányt akartunk, az is lett, a párom is azt akart és ha netán valaki fiús megjegyzést tett, akkor simán és őszintén csillogó szemmel közöltük, hogy mi nagyon örülünk, mert lányt szerettünk volna. Erre eldugultak mindig.

Tegyetek ti is így!

2009. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a füled mellett az ilyen megjegyzéseket. Nekem is két lányom van, és nekem is mondtak ilyeneket. Én is a falra tudtam volna mászni az ilyen emberektől. Belőlük valószinűleg hiányzik az intelligencia. Magyarán szard le őket (bocs a kifejezésért)!!! És örülj a babának!
2009. szept. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem volt, h' úgy kérdezték meg a nemét, h': "Gyerek lesz, vagy lány?". Én hosszú évekig treníroztam magam, h' mások ostobaságán ne húzzam fel magam, de ezen azért sikerült megrökönyödnöm. Főleg azért, mert nő kérdezte így. Meg nem bántott, mert ezzel kizárólag saját magáról állított ki szegénységi bizonyítványt. Csak annyit mondtam, h' lány lesz, de azért nem hagyjuk ott a kórházban. Később, amikor felocsúdtam, már bántam, h' nem durvábban válaszoltam, de végül is mi értelme lett volna? Akinek magától nincs annyi esze, nem az én "frappáns" válaszomtól fog megváltozni.
2009. szept. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!