Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 hetes terhes vagyok, júni...

39 hetes terhes vagyok, júni 1-én költöztünk jelenlegi lakhelyünkre, de ide még nem vagyok bejelentve. Ki kell fizetnem az ellátást?

Figyelt kérdés
Minden bizonnyal itt fogok szülni, a lakóhelyem 300km-re van. Mi történik, ha nem készül el időben az új lakcímkártyám?
2008. jún. 12. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem nem, mert ha a lakcím kártyád nem is készül el gyorsan, nálad lesz a bejelentő lap, amit kitöltesz a lakcímkártya igénylésekor. Azt is el kell fogadni. Menj el az önkormányzathoz, hogy legalább az a kezedben legyen.
2008. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg már nem kell várni a lakcímkártyára! Bemész és azzal jössz ki az okmányirodából. Azért tudom, mert most csináltattam 2 hónapja.
2008. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szülés ambuláns, mindenhol el kell hogy lássanak, ráadásul ingyen.

Úgyhogy mindegy, hogy van-e kártyád, vagy sem.

2008. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is azonnal megcsinálták a lakcímkártyát a városházán, hívd fel őket, mond, hogy miért sürgős.

Amúgy az ilyen, szüléssel kapcsolatos kérdésekre a terhesgondozóban vagy a kórházban tudnak leginkább válaszolni.

És el kell lássanak ambulánsan, ez olyan mintha autóbaleseted van, akkor is a legközelebbi kórházba visznek, és ott látnak el, a TB-ből!

Akkor lenne gond, ha bevezették volna a magánpénztárakat, mert ahol külföldön az van, ott állítólag írtó bonyolult az ilyen eseteket a biztósítóval elintézni. De nálunk csak egy TB van, ha sürgős ellátás kell, meg kell adják, akárhol vagy, azért fizetsz annyit.

2008. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Sikerült ma intézkednem, megkaptam az új kártyát!

Igen, a szülés valóban sürgősségi esetnek számít, de nem minden esetben. Amikor hivatalos szerveknél érdeklődtem nem igazán kaptam konkrétt választ. Abból , amit megtudtam az derült ki, hogy még vitatott az eljárás a szülés kiírt időpontja körüli és túlhordásos esetben. Elvileg a kiírt időpontban a lakcímeden kell tartózkodnod és túlhordás esetén is ez lenne a normális, hiszen számítasz a szülésre. Ebből kifolyólag ez nem számít sürgősséginek. Ilyen eset még, ha szülést indítanak. Pontosabban: ellátnak mindenhol, de fizetned kell a kórházi ellátást, legalább is egy részét.

Őszintén szólva okosabb nem lettem, mert mindenhol olyan homályosan fogalmaznak, nehogy megértsük az ügyeket...

Mindenesetre, biztos, ami biztos, megvan a kártyám.

Arra még nagyon kíváncsi lennék mik a konkrétt tapasztalatok ilyen ügyekben. Több hasonló kérdést olvasni itt, viszont utólag senki nem írja le mi történt, hogyan oldotta meg...

Mégegyszer: köszönöm a hozzászólásokat és minden jót!

2008. jún. 13. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!